כיסוי ראש לגיורת / האמא סיפרה שאיננה יהודיה

שאלה:

שלום רב ,אני גרושה מזה 11 שנים בעלת תשובה וכיסוי ראש מטפחת. לפני כ 3 שנים אימי גילתה לנו שאיננה יהודיה ולכן התגירנו כהלכה אני ושני ילדיי. לאחר הגיור המשכתי לשים כיסוי ראש אך טרם זכיתי להינשא שנית. שאלתי האם ניתן כגיורת להוריד את כיסוי הראש למטרת מציאת זיווג? כמובן שבתפילה, ברכה ולימוד תורה הוא ישאר. אודה לתשובתכם

תשובה:

שלום רב,

מעיקר הדין יתכן שאת יכולה ללכת ללא כיסוי ראש. כי אישה פנויה אינה נוהגת לשים כיסוי ראש כפי שפסק במשנה ברורה סי' עה. אולם מאחר שעד כה נהגת ללכת בכיסוי ראש, אפשר לאסור להוריד את זה עכשיו. שהרי גם בפנויה אין זה ברור שאינה הולכת בכיסוי ראש, יש בזה דעות בפוסקים אז אמנם אנו פוסקים שאינה זקוקה, אבל מאחר שעד כה הלכת בכיסוי ראש וכך מכירים אותם הסביבה: עם כיסוי הראש, יתכן שאין זה מן הראוי להסיר את זה, ראה בספר שו"ת מחזה אליהו סי' קיח.

בנוסף, אני לא מכיר את הפרטים. אבל אם עד שאמא שלך סיפרה לך הוחזקת כיהודיה והרי גם נישאת ברבנות ולא אמרו לך דבר. א"כ גם כאשר האמא אומרת שהיא איננה יהודיה, אינה נאמנת לפסול אותך ואת ילדייך ללא ראיה מתאימה. לכן, העובדה שהתגיירת, זה ברור משום שלא כדאי להיות אף בספק שמא אינך יהודיה, אבל מעיקר הדין אם אינה מספקת ראיה המועילה גם מבחינה הלכתית אינה נאמנת לפסול אותכם בטענה שאתם לא יהודים.

 

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל