גזלתי כספים מהמעסיקה

שאלה:

כבוד הרב שלום וברכה! הלוואי ותוכל להשיב לשאלתי עוד טרם יום הכיפורים לצערי הרב, בעבודתי הנוכחית, לפני שנתיים כשהתחלתי חטאתי בגזל והשתמשתי בכספים של המעסיקה… מתביישת אף לומר זאת. אני יודעת שאם אומר לה זאת עכשיו אני בטח אאבד את עבודתי ומפחדת להיות מובטלת כי לקח לי המון זמן למצוא את זו כמובן שאיני חוטאת בכך יותר כבר שנה ומתחרטת מאדדדד וב"ה גם חזרתי בתשובה (הייתי אז חילוניה) כיצד עלי לנהוג? אני ממש מפחדת לומר לה זאת… היום שמעתי הרצאה ב"ה שלא במקרה על גזל תודה לאל לפני יום כיפור ה' יעזור לי להשיג את הכסף לפני יום הכיפורים אבל אני חייבת לעשות משהו בעניין השאלה כבוד הרב מה אני עושה??? אודה מאד בבקשה לעזרתך!

תשובה:

שלום וברכה,

ראשית כל, אשרייך שחזרת בתשובה, דלתי תשובה לעולם לא ננעלו, והקב"ה יושב ומצפה שבניו יחזרו בתשובה. ואני מאוד מתחזק לקרוא את שאלתך.

אדם שגזל ממון מחברו צריך להשיב את הגזלה. אם את מפחדת שאת תפסידי את עבודתך, יש אפשרות להחזיר את הגזל מבלי שהמעסיקה תדע מכך. כגון: אם בכל חודש תפחיתי כמה שעות מהשעות שעבדת בפועל. ותחשבני כמה שעות את עובדת ולא מצהירה על כך, והשכר שמגיע לך ואת לא מקבלת משכורת נחשב להשבת הגזל.

או שתמצאי אפשרות להכניס את הכסף לחשבון של המעסיקה מבי שתדע מכך. ובלבד שהכסף יגיע אליה.

בהצלחה וגמר חתימה טובה.

מקורות:

ראה שו"ע חו"מ סימן שנה – שמבואר שאם השבת הזלה תגיע לידו, נחשב להשבה. 

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל