תרומות – לחץ כאן

גילוח שיער בית השחי לגבר

שלום כבוד הרב
אני סובל מריח חריף בבית השחי ויכול להיות שזה מהשיער ורציתי לדעת אם אפשר להוריד את השיער בגילוח?
תשובה:

שלום רב

אם המטרה היא מניעת ריח רע ולא נוי אתה יכול לגלח, גילוח למטרת נוי הוא שאסור משום לא ילבש, אולם לדעתי זה לא הפתרון, יש לרחוץ כל יום היטב עם סבון ולהשתמש בדאודורנט איכותי.

בהצלחה

מקורות:

באופן כללי מותר לכל אדם לגלח שערות הידיים והרגליים על ידי מספרים כעין תער. וכפי שמבואר ברבינו יונה באגרת התשובה סימן ל"ו וכן פסק השו"ע יו"ד סימן קפ"ב סעיף א', אבל על ידי תער אסור משום איסור לא ילבש גבר שמלת אשה. אמנם במקום צער התירו לגלח אפילו בתער. וכפי שמבואר במרדכי [שבת פ"ד סימן שכ"ז] שכתב שבני אדם שיש להם הרבה שער בידיים וכדומה ומתביישים בכך, מותר להם לגלח בתער, משום שאין לך צער יותר מבושה, וכ"כ היש"ש ביבמות [פי"ב סימן י"ז].

ובעניין שערות של בית השחי ובית הערווה אסור לכל אדם לגלחם אפילו במספרים כעין תער, משום איסור לא ילבש גבר שמלת אשה. וכפי שמבואר בשו"ע [שם] אמנם במקום צער מותר וכפי שכתב הב"י בשם הרשב"א שבמקום צער ובמקום רפואה, מותר לגלח, ועיין בשו"ע בסעיף ד' ובסעיף ב', שמבואר שם שבמקום צער ולצורך רפואה מותר לגלח.

Join the Conversation

2 Comments

  1. יישר כח.
    אבל אם גם האנשים מגלחים את שיער בית שחי והערווה אין בזה לא ילבש ומותר הדבר לכתחילה כמבואר ברמ"א ביורה דעה בסימן קפ"ב. ובדעת מרן יש חילוקי דעות בין הרב פעלים ח"ג סימן יח לבין שמש ומגן ח"א סימן יט. ושו"ת יבי"א ח"י סימן נח על רב פעלים ח"ג סימן יח.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל