לתרומות לחץ כאן

חלוקת הנחה בארנונה בדירת שותפים

שאלה:

אני שוכר יחידת דיור כחלק מדירה ששטחה הכולל 106 מטר רבוע, היא פוצלה לדירה פלוס יחידה – שטח הדירה 72 מ"ר, שטח היחידת דיור 34 מ"ר. סוכם שתשלום הארנונה יתבצע בחלוקה של שתי שליש ושליש.
השוכר השני השיג הנחה (שירות אזרחי) של 75% ממחיר הארנונה עד 70 מטר יוצא שהוא משלם על 70 מטר 2.09 ש"ח ועל עוד 2 מטר 8.38 – המחיר הרגיל.
השאלה: האם ההנחה הולכת רק אליו או שזו הנחה על כל הדירה, אני יכול לטעון שאם אני מעביר את הארנונה על שמי ומצליח להשיג הנחה יותר גדולה, ואפילו אם רק באותם תנאים – הוא יטען שכרגע הוא משלם פחות.
האם אני יכול לדרוש חלוקה בתשלום הארנונה על הדירה כ"א חצי או אפי' לשלם פחות ממנו בהתאם לגודל הדירות, והאם הוא יכול לומר לי שאם ברצוני להעביר את החשבון הארנונה על שמי שאעשה זאת, וכרגע עליי לשלם לו מחיר מלא.
תודה רבה

תשובה:

שלום וברכה,

אם אתה זכאי להנחה עבור הארנונה, ההנחה של השותף מתחלקת גם לך, יש לחלק את את כל התשלום של הארנונה – תשלום ההנחה והתשלום המלא – שכל אחד ישלם לפי הגודל של הדירה שלו.

אם החבר טוען שתרשום את הדירה על שמך ותוציא הנחה, זה רק סיבה שיוכל לגבות שכ"ט על העבודה שלו, אבל זה לא סיבה שתתחייב לשלם מחיר מלא על הארנונה.

בהצלחה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל