לתרומות לחץ כאן

שלום בית

שאלה:

היי כבוד הרב יש לי חברה שיש לה בעיה עם ההורים שלה , לפני כמה חודשיים אבא של החברה שלי הציעה לה לקחת את הילדה לגן בשביל להיות איתה וגם בשביל עצמו שיתאוורר מהבית , ההורים כרגע במצב כלכלי מאוד קשה וגם החברה שלי , אמא שלה באה אלייה השבוע וביקשה כסף על כל העזרה שהיא עשתה בשבילה ( בזמנו לא ביקשו ) , אז היא מבקשת על העזרה בעבר סכום של כסף שאין ברשותם לשלם , וגם זה בא להם פתאום ביום בהיר לא היה הסכם שהם ישלמו על העזרה , אבל האמא בתוקף מבקשת כסף תשלום על זה , ואומרת לה שהיא חייבת כסף ( האמא חוחה בסכיזופרניה ) .
החברה שלי לא נשואה אבל היא חייה עם מישהו והקימו משפחה , מה היא אמורה לעשות , כי הבן זיג שלה לא בעד לשלם להם , כי זה לא משו שסוכם לפני העזרה , הם חשבו שהעזרה באה כי זאת הנכדה הראשונה שלהם והם רוצים לעזור מיוזמתם , עכשיו היא בין הפטיש לסדן , בין ההורים שלך לבין הבן זוג שלה .. מה היא אמורה לעשות לשלם להם או לא ? וזה יפגע לה בשלום בית עם הבן זוג .
היא אובדת עצות , מה הרב ימליץ לעשות ?

תשובה:

בודאי שאין צורך לשלם, ואדרבה, התשלום רק יביא נזק ודרישות נוספות. זה לא דרישת תשלום שבאה מתוך חשיבה מושכלת אלא מתוך מחלה. יש להסביר לאמא בעדינות ובנחישות שאין לה לשלם וזהו.

מה שמאוד מאוד חשוב, ללמד את החברה כמה חמור העוון לחיות עם בר שלא במסגרת נישואין כדת משה ותוך שמירת טהרת המשפחה, בורא עולם שמח בכל בית יהודי ומשפיע עליו טוב, שינשאו וישמרו טהרת המשפחה, זו המתנה הכי גדולה שהם יכולים לתת לעצמם.

בשורות טובות.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל