לתרומות לחץ כאן

תשלום שכירות כשהיה רטיבות

שאלה:

השכרתי את היחידה למטה והיה רטיבות כתוצאה מצנרת שהיה בה חורים, לטענתם זה גרם לעובש בארון ובגלל זה יש סט מצעים שהלך לפח וכמה זוגות נעליים, בנוסף כל הבגדים שלהם היו לאורך כמה חודשים בסלון ולא בארון, בנוסף היה צינור של המטבח בצד החלבי שהיה בו נזילה ולא יכלו להשתמש שם וכל הסירים היו בחוץ, יש לציין שהם אמרו לנו על זה אך לא הבהירו שזה במצב של חוסר שימוש ונזק, זה היה נשמע מינורי.
בנוסף חשוב לציין שהם היו אמורים לצאת לפני חודש והם ביקשו להשאר חודש נוסף ונתנו להם.
האם אנחנו צריכים לשלם להם על הנזקים האם צריך לשלם להם על העוגמת נפש של חוסר שימוש בארון וארון מטבח, בכוונתינו בכל מקרה להוריד להם סכום כלשהוא על העוגמת נפש אך האם זה מעיקר הדין, והאם יש סכום שמקובל לתת/להוריד.

תשובה:

שלום וברכה,

מומלץ שתפחית להם מתשלום השכירות – לפנים משורת הדין. במקרה שלך הדירה הייתה ראויה למגורים, ורק הארון לא היה ראוי לאיחסון, והשוכרים לא הודיעו על כך, ומסתבר שאם תפחית להם כעשירית מתשלום השכירות זה מספיק.

המשכיר לא חייב לשלם על הבגדים שניזוקו.

בהצלחה. 

מקורות:

נזילה בדירה שכורה, אם הנזילה הייתה לפני שהשוכר נכנס יכול השוכר לבטל את השכירות מדין מקח טעות. אם הנזילה הייתה אחרי שנכנס השוכר לגור בדירה, אם לא ראוי לגור בדירה, ההפסד על המשכיר ויכול השוכר לצאת מהבית. אם ניתן לגור בדוחק, ההפסד על השוכר. גם במקרה שההפסד על המשכיר לא יכול השוכר לדרוש הפחתה בתשלום, אלא יכול לצאת מהמושכר, אולם אם היציאה כרוכה בהפסדים יכול השוכר לדרוש הפחתה מתשלום השכירות וראה כאן בהרחבה.

במקרה שלך, הנזילה לא בכל הבית ורק בארון, וגם שהשוכר היה צריך להודיע למשכיר שיש נזילה ושיתקן את הנזילה, ואם לא הודיע לא יכול לדרוש פיחות במחיר השכירות. אולם מהיות טוב, כיון שהדירה לא הייתה תקינה ראוי שהמשכיר יפחית מעט מתשלום השכירות.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל