לתרומות לחץ כאן

תשלום לבעלי מקצוע ועד הבית

שאלה:

שלום לכבוד הרב, ברצוני לשאול באשר למחלוקת עקרונית בין דיירי הבניין. לדירת הגג היתה נזילה אחת מדיירות הבניין הציעה על פנ ידיד של המשפחה שלה שעסק בזה והיום פנסיונרוהוא ביצע את העבודה במחיר מוזל אך לא הוציא קבלה, אחד הדיירים טוען אני לא משלם רק למי שמביא קבלות, האמנם?
וזה פגש אותנו פעמים נוספות, למשל עשרות יונים שהחלו לקנן תחת גג הרעפים והחל סרחון נוראי בבניין. הצעת מחיר ממוסדת מבעל מקצוע שעוסק בתחום דרשה 2500 מנגד אחד המתפללים בבית הכנסת אמר שמוכן ללכוד אותם תמורת 500 שח… מה נכון לעשות? האם לקחת תמיד בעל מקצוע מדופלם? או להעזר בידידים גם שלא יודעים להוציא קבלה?

תשובה:

שלום וברכה,

השכן חייב להשתתף בהוצאה ואינו יכול להתחמק בטענה שרוצה קבלה. אם יש לו סיבה שרוצה קבלה בגלל שהוא מקבל את ההוצאות מחברת ביטוח וכדו' יש לדון בטענתו, אבל כאן שאין לו סיבה עקרונית, הוא לא יכול להיפטר בטענה כזו.

כמו כן לגבי השאלה השנייה, צריך להזמין אדם שמומחה, ולא משנה אם הוא מביא קבלה או לא, ואם הידיד שלא נותן קבלה מתמחה בעבודה עדיף לקחת אותו שכך ההוצאה היא יותר קטנה. יתכן ולא נותן קבלה בגלל שזה עבודה חד פעמית ולא קבועה, ואם הוא מתמחה בזה אפשר בהחלט לקחת אותו.

בהצלחה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל