לתרומות לחץ כאן

שכן שמעכב הרחבה על גבי ההרחבה שלו

שאלה:

אנחנו שכנים בבנין אחד ושכן מתחתי עשה תוספת בניה והוא לא מרשה לבנות מעליו בטענה שהסוכה שיש לו בגודל חמש על מטר שלושים ולציין שהוא לא נתן לשכן מתחתיו גם לעשות שמה סוכה וכן יש לציין שיש לי דירה דופלקס ואם כן מפסיד אותי לבנות שתי קומות

תשובה:

שלום וברכה,

השכן לא יכול למנוע ממך להרחיב. אין מושג שהוא יקבל הרחבה ואתה לא. נכון שמגיע לו מרפסת סוכה ולכן יש לאפשר לו חלק קטן לסוכה, אבל הוא לא יכול לעכב את הבנייה לגמרי.

בהצלחה.

מקורות:

שכן שהרחיב הרי הוא לוקח חלק מהרכוש המשותף, והזכות שלו להרחיב ולקחת חלק מהרכוש המשותף בתנאי שגם אחרים ייקחו כנגד, ולכן אם הוא הרחיב יכולים אחרים גם כן להרחיב כשיעור שהוא הרחיב. ולכן הוא לא יכול לקחת את כל ההרחבה כמרפסת סוכה ולאסור על אחרים להרחיב. ומקובל שנותנים לשכנים מרפסת סוכה, ולכן יש להתחשב בו ולתת לו אפשרות לבנות סוכה קטנה מינימלית ולא יותר. 

הצטרף לדיון

2 תגובות

  1. יש לו כבר סוכה בסלון הוא רוצה עוד סוכה כי הוא טוען שהסוכה שלו קטנה ויש לציין שהסוכה שלו הוא 5 מטר על מטר ועשרים ולכן למה אני צריך להשאיר עוד מקום לסוכה

  2. אתם צריכים ללכת לדיין שישמע את הצדדים ואולי ירצה לראות את המקום ואז יפסוק לכם. ובוודאי שאין לו זכות לדרוש שכל ההרחבה תשמש לסוכה ואתה לא תרחיב כלל.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל