לתרומות לחץ כאן

קושי בחיים ותכליתם

שאלה:

שלום, למה הנשמות באות לעולם אם כל המטרה היא לחזור בחזרה למעלה? יש בעולם הזה הרבה קשיים וסבל, מה התכלית של הכל? גם כשהאדם צעיר יש לו קשיים וגם לקראת סוף החיים קשה לו. הוא נהיה מבוגר, מאבד את העצמאות שלו ונהיה תלוי באחרים, סובל מבחינה פיזית ועוד.
תודה מראש

תשובה:

שלום וברכה

שאלת את שאלת השאלות…

על קצה המזלג, כל תכלית העולם הזה היא כדי שנזכה בכל חיי הנצח בזכות ולא בחסד, כשכר על מעשינו ולא כטובה הניתנת לנו מתנת חינם מאת הבורא. ולכן באנו לעולם שכולו רק ניסיונות ומאבקים בין יצר טוב ליצר הרע, מאבק עם תכונות אופי ועם קשיי החיים, כדי שנזכה להתגבר על כל זה ולזכות לחיי העולם הבא בזכות מעשינו. בכל גיל יש את הקשוי וההתמודדות שלו, יחד עם היכולת האופיינית לו לפעול ולעשות ולמצוא סיפוק.

יתן ה' שנזכה לעשות את הטוב והישר בעיניו.

הצטרף לדיון

5 תגובות

  1. אז המטרה של קשיים היא שנתגבר עליהם? בגלל זה הם באים? יש כל כך הרבה סוגים ומורכבויות של קושי, למה זה ככה?
    אם האדם מגיע למצב שהוא לא רוצה כלום? לא רוצה לקבל גם את הטוב כדי שלא יהיה לו את הרע, מה הוא יכול לעשות?

  2. אם אדם היה יודע מה הוא הטוב, אם היה יודע מה שכרה של כל מצוה קטנה, כל ברכה וכל תפילה וכל הרהור של אמונה, היה שמח ורוקד מבוקר עד ערב.
    חז"ל אמרו יפה שעה אחת בעולם הבא מכל חיי העולם הזה. חיי העולם הבא עין לא ראתה אלוקים זולתך, אי אפשר בכלל לדמיין במה מדובר. וכיון שאדם לא יודע מה הם חיי נצח, הוא לא רשאי גם לוותר עליהם חלילה.
    שתדעי רק טוב ושמחה לאורך ימים ושנים טובות ונעימות.

  3. ברשותכם אוסיף שאפשר רק לדמיין כמה טוב הוא עולם שאין בו בכלל קשיים וסבל אלא הוא כולו רק טוב אמיתי ונצחי שרק הולך ומעצים, שמחה, אושר, נחת, טוב כזה שכולל את כל הטוב שאפשר לדמיין רק באיכות וכמות לאין שיעור יותר ממה שמוכר לנו לעתים בעולם הזה. כמה שנזכה להתגבר כאן על הקשיים ולעשות מה שאנחנו יכולים לפי כוחנו, ומתוך הכרה שזה עצמו טוב (לא בגלל השכר) וזה האמת, ככה נזכה לשכר נצחי יותר גדול ועמוק בעולם הבא, וגם בעולם הזה יהיה גם טוב, גם אם לפעמים קשה בעלייה עדיין מרגישים סיפוק שעושים טוב.

  4. חשבונות שמים רק בורא עולם עושה, וכל מה שהוא עושה זה הטוב הגדול ביותר שיכול להיות גם אם אנחנו לא מבינים את זה, והוא בסך הכל במצות פרו ורבו מאפשר לנו להיות חלק מכל הטוב הזה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל