לתרומות לחץ כאן

ייאוש בעקבות קשיים במשפחה

שאלה:

אני נערה בת 16 שההורים שלה התגרשו מתמודדת במצבים לא פשוטים עם ההורים ועל מקום מגורים חושבת על פנימיה מתדרדרת רוחנית ברמה די גבוהה האמונה בהקב"ה נחלשת יותר ויותר,יש פעמים שרוצה להתאבד רוצה לדעת מה הרב אומר

תשובה:

שלום וברכה

קראתי את שאלתך הכואבת בצער רב מאוד.

כדאי להתייעץ עם המחנכת על פנימיה מתאימה, יש טובות יותר ופחות מבחינה רוחנית.

לא להתייאש!! חשוב לדעת, שאנחנו מטבענו תמיד מסתכלים על החיים במבט נורא מצומצם וקצר, משהו כמו מטר וחצי קדימה… וזה גורם יאוש, כיון שבצורה הזו חווים רק את הקושי העכשווי, את הכאב ואת ההתמודדות. אם מצליחים להרים את העיניים קצת יותר למעלה, רואים שבעזרת ה' עוד נכונו לך חיים יפים וטובים!! צ'יק צ'אק עד גדלה יותר, ומתבססת, ואז מתחתנת ומקימה בית יפה נעים שמח ומאיר, עם בעל טוב ואוהב וילדים חמודים וכו' וכו'. תשקיעי עכשיו טוב בלימודים ואז ממש בקרוב כבר תוכלי ללמוד איזה מקצוע ולהתבסס, רק תגמרי טוב את כיתה י"ב וזה יפתח בפנייך. לא צריך להתייאש בכלל כי אין סיבה, הביטי קדימה וקצת יותר גבוה.

ומה שהכי חשוב, ואני מקווה שאת מספיק בוגרת בשביל להבין את זה!!! כי לא תמיד בנות בגילך מספיק בוגרות וחבל.

לפעמים עושים שטות שאחרי זה מתחרטים עליה מאוד, אבל קשה מאוד להשיב את הגלגל אחורנית.

האמונה לא מתערערת, אני בטוח… אין שום חשיבה פילוסופית שגורמת לך לעירעור אמונה, ואם יש שאלות ניתן לחפש תשובות, זה לא הסיפור, וזו טעות בהבחנה. אלא שהיאוש גורם לרפיון ידים ואז היצר הרע מוצא לו מקום לפתות "בין כך אני מסכנה", "אני לא חייבת לאף אחד כלום", "מותר לי להתפנק ואף אחד לא יגיד לי מה לעשות", ואז טועמים מדבר אסור כזה או אחר, וחלילה חלילה באים לנושאים של צניעות, ואז יכולים להיות דברים שמתחרטים עליהם שנים. ולכן, אני מבקש, כח זה יאוש מיותר! הכל יהיה טוב בעזרת ה', אבל קחי את עצמך לידים, ותגידי לעצמך ולכל מה שסובב אותך, אני מאמינה שיהיה טוב, פועלת שיהיה טוב ובטוחה שזה גם יצליח! בשביל זה צריך פנימיה טובה, ללמוד כמו שצריך, חברות טובות, וחשיבה חיובית.

תעזרי במורות ובחברות טובות, ותסגלי לעצמך חשיבה בוגרת ורחוקה יותר.

בשורות טובות ובהצלחה רבה מאוד!!!

אנחנו כאן לכל שאלה.

יום נעים.

הצטרף לדיון

תגובה 1

  1. אני מסכים שהכל נראה חשוך עכשיו, אבל תמיד לפני הזריחה יש את החושך הכי גדול.
    אני מבטיח לך שלא רק עוד 10 שנים תסתכלי אחורה ולא תביני איך בכלל חשבת ככה, אם תיקחי את עצמך בידיים ולא תוותרי לעצמך עוד חודש מקסימום לענ"ד את כבר תהיי באור ולא תביני איך חשבת כך בכלל.
    לכל בן אדם יש בחיים תקופות קשות, אבל שלמה המלך לימד אותנו שבסוף כל הקשיים עוברים ורואים את זה כל הזמן, קצת סבלנות וגם את תיראי את זה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל