לתרומות לחץ כאן

פעולות חיצוניות למען עבודת ה' / ריטלין לילדים

שאלה:

שלום לכבוד הרבנים,
אם אפשר שאלה בעבודת ה',
אדם שקשה לו דבר מסויים שמונע ממנו קיום מיטבי(בהדגש על מיטבי דסו"ס כן מקיים) של מצוה האם צריך לחזר אחר דברים אחרים חיצוניים כדי שיהיה יותר טוב?
לדוג', אדם שיש לו הסחות דעת בעת לימוד התורה, ואם יקח רטלין וכדו(להגברת הריכוז) יוכל ללמוד הרבה יותר טוב, האם יש עניין בכך? חיוב לעשות כך?
תודה!

תשובה:

שלום וברכה

שאלתך ידידי מאוד כללית, וגם הדוגמא שנתת היא כללית מידי… זה מאוד תלוי מה המצב, עד כמה יש הפרעה, ומה מומלץ על ידי אנשי מקצוע. אין ספק שחובה על האדם להשתדל לקיים מצוות בשלמות ככל שיוכל, ואין גם ספק שלימוד תורה הוא ביסוד קיומנו, איך אפשר לוותר עליו. אבל לומר שיש חובה לקחת תרופות כדי ללמוד טוב יותר כאשר הלימוד מתקיים בסופו של דבר, זה אינני יכול לומר, ובודאי זו אינה חובה, לכן חשוב שתתייעץ עם אדם שמכיר אותך וידע להבין את היקף התופעה והשלכותיה יותר מקרוב.

אגב, לגבי ילדים – בחורי ישיבה, זו שאלה שונה, הנושא אינו עבודת ה', אלא חיי נפש ממש, לפעמים כל הביטחון העצמי וכל החיים הרוחניים מוטלים על הכף. ילד שלא מצליח בלימודים וסופג כעסים וכו', וחוסר הצלחה, נפלט מהמערכת, אחוז נכבד מהנושרים הם ילדים שחוו קשיי למידה ולא טופלו נכון. אם אפשר על ידי ריטלין להקנות לילד ביטחון ותחושת הצלחה, חובה לעשות זאת.

ברכה והצלחה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל