לתרומות לחץ כאן

למה יהודי לא יכול להעשות גוי?

שאלה:

למה אין האפשרות להמיר מדת יהדות (כמו שיכולים להתגייר להדת),-לתוספות הסבר, רואים שיש דינים גם לגוים דהיינו שיש גם לגוי מקום לחיות, לפי השקפתו של התורה ואין לו להקב"ה שום בעיה עם זה, אז למה בגלל שנולדתי להורים יהודים אז אני יקבל גהינום על עבירות? (בתקווה שהבנת שאלה)

תשובה:

שלום וברכה

התשובה לכך היא פשוטה מאוד.

יהודי זה לא סתם לאום, ליהודי יש נשמה מיוחדת החצובה מתחת כסא הכבוד.

הכוזרי כשהוא מונה את סוגי המציאות בעולם, דומם צומח חי מדבר, הוא מוסיף עוד בריה חמישית – יהודי. כלומר מבחינתו כמו שיש הבד בין צומח לחי, או בין החי למדבר שהוא האדם, כך יש הבדל מהותי בעצם הבריאה בין גוי ליהודי.

ממילא, גוי שמתגייר מקבל נשמה חדשה של יהודי, ולכן אמרו חכמים גר שנתגייר כקטן שנולד דמי, אבל יהודי לא יכול להשל מעצמו את הנשמה שלו ולקחת לעצמו נשמה של גוי, זה פשוט לא אפשרי… ולכן יהודי נשאר יהודי, יהיה אשר יהיה.

ואגב, שאלתך נובעת מסוג של טעות גדולה מאוד, כביכול הדת היא רק נטל וסגולה טובה לעונשים… האמת היא הפוכה לגמרי, מידה טובה הרי מרובה על מידת פורענות, על ידי הדת כל ברכה שאתה אומר, תפילין שבת תפילה וכו', כל זה שכר נצחי שאין לשער דוגמתו, וזה הפייס הכי גדול שיכול להיות להוולד יהודי! עונשי הגיהנום הם רק הכנה לקראת קבלת שכר שלם בגן עדן.

הצטרף לדיון

2 תגובות

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל