לתרומות לחץ כאן

חוסר פעולה מצד המשכיר

שאלה:

שלום לרבנים. הסיטואציה הבאה:
משכיר אמור לעשות תיקונים בדירה ולא מגיע. אני מתקשר הוא עונה מדברים מסכמים וכלום לא זז. כחודש וחצי עמדו דברים שלו בגינה ולא יכלתי להשתמש בשטח. אחרי זה הוא פינה. הניח לי אחר כך שקית ענקית בכניסה למחסן אם חלק מחומרי הבנייה שהיו לפני כן בשטח . היה קשה לעבור שם. אחרי כשבוע וחצי פינה את הדברים . ועוד אמור לסדר את החלון בסלון ובעוד חלון לשים סורג ולמלאות שטח גדול אם דשא סנטטי שחסר (זה כבר אמור היה להיות מוכן בכניסה לדירה).
ועוד שאלה.
במחסן של הדירה יש שקע חשמל. משום מה השקע לא מחובר לחשמל הראשי. האם על המשכיר לסדר את זה? בניתי על כך שיהיה שם חשמל אך לא סוכם על זה. גם הוא לא ידע שהשקע לא מחובר לחשמל. ועוד נודע שלדירה אין חניה. בעקבות כל אני נאלץ לאלטר שוב ושוב בחניות . אי אפשר היה להניח שלדירה כזאת לא תהיה חניה. האם יש בזה גניבת דעת מסויימת ?
האם אני יכול עבור של הזמן שהדירה לא עמדה לרשותי במלואה לקזז מהשכירות ואם כן איך מחשבים את זה?
תודה!

תשובה:

שלום וברכה,

נתחיל מהסוף, על הטענה שאין חניה בדירה זה לא טענה, כיון שהשוכר היה צריך להתנות זאת מראש, ושוכר שחשוב לו חנייה צריך להתנות מראש או לבדוק אם יש חנייה.

משכיר צריך לדאוג לחבר את התקע לחשמל, וכן צריך לפנות את כל החפצים שלו מהגינה ומכניסה לחנייה. משכיר שלא פינה את חפציו, יכול השוכר להפחית מתשלום השכירות. אני מאמין שבמקרה זה שמונח חפצים בחצר זה לא מוריד משכירות הדירה כמעט כלום ואולי כמה שקלים בודדים, לא מדובר בדבר מהותי שאנשים היו מורידים את המחיר בגלל זה.

כמו כן הטענות של תיקון השקע ושאר הטענות מוטלים על המשכיר, ואם המשכיר התאחר יש להפחית לו מהתשלום, אני סבור גם בזה שלא מדובר בפיחות משמעותי, ולכן כדאי שתסתדרו על הצד הטוב ביותר.

בהצלחה.

הצטרף לדיון

2 תגובות

  1. לגבי החפצים שלא מפונים זה היה לדעתי כן משמעותי כיוון שיש תשלום ארנונה על שטח שלא יכול להיות מנוצל בעקבות זה. הרעיון הוא לגרום לו לעשות כמה שיותר מהר את מה שהוא אמור. האם אני יכול להחזיק את תשלום השכירות עד שהוא לא יבצע זאת?

  2. אכן אתה יכול להחזיק את כספי השכירות עד שיפנה לך את החפצים וימציא לך דירה מוכנה. ואחרי שהכל יהיה מוכן תצטרך לשלם לו את כל המחיר.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל