לתרומות לחץ כאן

חלומות

שאלה:

שלום וברכה לרב, האם יש דבר כזה ניסיון בחלום? היה לי חלום על נושא העריות בעוונותי הרבים והכל הרגיש לי ממש אמיתי ושעוד שנייה נפלתי עם האישה ובסוף לא נפלתי, השאלה שלי זה האם זה נחשב עמידה בניסיון כיוון שהכל הרגיש אמיתי ושיש לי זכות בחירה, התבלטתי אם השם שמח בזה שלא נפלתי בחלום במידה ובאמת יש לי זכות בחירה וזה לא הכל מתוכנת אם יהיה לי קרי לילה או לא לפי הקריאת שמע שעל המיטה והריכוז כי פעמים שהתעצלתי לקרוא ונרדמתי הייתי נופל בחלום בעבירה ומתעורר עם קרי רחמ״ל, אני יודע שהשאלה קצת מצחיקה, אבל אם מה שרשמתי נכון ובאמת בחלום יש זכות בחירה האם השם שמח בעמידה בניסיון בחלום? או שיש לו חרון אף איך אני בכלל חולם על זה ושלהיזהר ליפול ושאני לא מספיק טהור במחשבה, אני משתדל על שמירת העיניים כפי כוחי, מקווה שהבנת אותי.
שבוע טוב לכבוד הרב ותודה על שאתה גומל לי חסד בתשובתך

תשובה:

שלום וברכה

ודאי יש משעות גם לעמידה בנסיון שבחלום, ראשית אם אתה זוכר את החלום היה לך כאן רמה מסויימת של עירות, שנית, החלום בא מתוכך, ולכן, כמו שמחשבת העריות באה לך מתוך תאווה גשמית כל שהיא, כך ההימנעות מהכשלון באה מתוך תפיסה פנימית שאתה לא רוצה בכך. 

נהדר שאתה שומר על העיניים ועל המחשבה וקובע עיתים לתורה שהיא הטהרה לנפש, אין להתייאש ממקרה של הרהור עבירה וחלום כזה, יש להמשיך ולהשתדל לשמור על הקדושה והקב"ה מכיר בערכה של כל מלחמה, ולא רק בערכו של נצחון.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל