לתרומות לחץ כאן

ברכת השנה

שאלה:

שלום, בבית הכנסת בתחילת השנה מכרו ברכת השנה ב2000 ש״ח תחת לחץ מאחי הסכמתי לשלם והרב שמכר אמר שפותחים את ההיכל מספר פעמים ביום ומברכים בכל פעם.
כמה אנשים אמרו שהם קונים את זה, כמעט חודש אחרי, אין דף בהיכל של שמות התורמים, ועכשיו בגלל המלחמה אז בכלל זה מתארך ועד עכשיו לא ברכו אותנו פעם אחת, כמו כן הרב שמכר אמר לפני שהתרומה היא בלי נדר, וגם כרגע בגלל המצב הכלכלי וכל מה שקורה בארץ אני מעוניין לחזור בעצמי, ולא רוצה לתרום את הסכום הזה (אני תורם לדברים אחרים) האם אני צריך התרת נדרים? האם אני יכול פשוט לא לשלם כי גם אם יתחילו לברך הפסדתי כבר חודש והם לא יוכלו להחזיר לי את הברכות של החודש הזה ואני תרמתי על מנת לקבל ברכה של כל השנה ולא חצי שנה? מה אני צריך לעשות?

תשובה:

שלום וברכה

בנוגע למה שהבטיחו לכם עבור הברכה, יש לברר שהדבר נעשה. אינני יודע אם זה אמור להיות כתוב על דף, אבל אם הבטיחו שיתפללו עבור הכסף הזה של התרומה אזי יש לקיים זאת.

אם התרומה היא בלי נדר לא צריך התרת נדרים, אבל כן הייתי עושה מאמץ לתת את הכסף אם הוא הולך להחזקת בית הכנסת וללימוד תורה. אפשר בתשלומים לחלק ל12 חודש זה לא נורא.

אבל כמובן יש לוודא שמתפללים עליכם ומי מתפלל וכו'.

אני בכל מקרה מאחל ומברך אותך בהצלחה רבה בכל מעשה ידיך, שפע ברכה והצלחה ברוחניות ובגשמיות ונחת ושמחה לאורך ימים ושנים טובות ומתוקות.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל