לתרומות לחץ כאן

חוזרים לתורה ולמצוות ולא מוותרים!

שאלה:

שלום וברכה,
אני יהודי בן 17 ממשפחה חילונית, בעברי (לפני כשנתיים) סוג של "חזרתי בתשובה". התחלתי לקיים מצוות, למדתי גמרא, הלכה ומוסר. הייתי הולך לשיעורי תורה ואפילו הצלחתי לשמור שבת וחג כהלכה במשך שנה שלמה למרות כל הקשיים שהיו לי עם זה שאני גר בבית שלא שומר שבת. בגלל כורח הנסיבות ועצם זה שאני לומד בבית ספר חילוני, התחלתי לדעוך ולדעוך ברמה הרוחנית. הדבר שגרם לי ממש לדעוך זה האיסור להוציא זרע לבטלה. מאוד רציתי להימנע מהעבירה הזאת שהתמכרתי אליה, אז ברוב טיפשותי נדרתי שכל פעם שאוציא זרע לבטלה אתרום 10 שקלים לצדקה. מיותר לציין שהנדר לא עזר לי כל כך בלשון המעטה. עכשיו אני אפילו לא זוכר כמה כסף אני חייב להביא לצדקה מרוב כמות הפעמים שהפרתי את הנדר בעוונותי הרבים.
האם יש לי עוד איך לתקן את זה? אני יודע שאפשר לשוב בתשובה מעבירות שעשיתי, אבל למיטב הבנתי אין דרך לתקן נדר שנדרת, חוץ מלקיים את מה שהתחייבת אליו, וכמובן להתיר אותו.
האם יש איזושהי דרך שאוכל לכפר על כך?

תודה רבה מראש על העזרה שלכם.

תשובה:

שלום ידידי היקר מאוד.

לגבי הנדר, יש להשתדל לתת כמה שאתה חושב שאתה חייב לתת לצדקה ומיד לעשות התרת נדרים לגבי מכאן ולהבא.

אבל מה שיותר כואב לי ידידי היקר, זה שכבר צעדת בדרך טובה וחשובה שעם ישראל צועד בה 3500 שנה, והנה פתאום התייאשת ונשברת… וזה כואב, וחבל מאוד מאוד, הרי אתה יהודי מאמין, ואתה יודע שאין שום משמעות לחיים ללא תורה ומצוות, לא באנו לעולם כדי לאכול ולישון, וגם לא רק כדי להיות אנשים נחמדים לסביבה, יש לנו ייעוד ומטרה, ותכלית הכל קיום התורה והמצוות, בלי זה אין שום תכלית לקיום העולם.

אז מי זה שיוותר על הדבר הגדול הזה? מי הוא שמוכן לא להיות חלק מזה? אנא ואנא, אנחנו כאן כדי לעזור בכל שאלה, אתה כבר בחור בוגר ואחראי, קח את עצמך בידים ותחזור לשבת ולתפילין ולמצוות, ואני מבטיח לך שתדע רק טוב! כי הקב"ה לא מקפח שכר כל בריה, עשה טובה והנפש שלך תתמלא, בורא עולם מצפה לך ואוהב אותך, מגיע לך טעם ומשמעות אמיתית בחיים.

כל הנפילה שלך בחטא הנמוך הזה נובעת מחסר עמוק בנפש, אתה מרגיש שריק לך וחסר לך, ואתה צודק, הנשמה שלך זועקת לחיים, תן לה טל חיים, חזור לתורה ולמצוות וה' ירבה שכרך.

חג שמח ובשורות טובות.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל