לתרומות לחץ כאן

נערווים – ocd

שאלה:

שלום, אני בחור ישיבה רגיל , עד לא מזמן הכל היה רגיל , ועכשיו יש לי נרווים כאלה שיש מצוות שמתי שאני מקיים אותם אז אני חושב "כאילו" שאני לא מכוון לצאת ידי חובה , חשבתי שאם תסבירו לי עם מקורות שזה לא תקף מבחינת הלכה זה יעזור לי.

תשובה:

שלום וברכה

התופעה שאתה מתאר נקראת ocd זה בעצם סוג של חשיבה כפייתית לא רצונית, וזה סוג של חרדה, שניתנת לטיפול באופן מקצועי, וכדאי לטפל ולא לתת לזה להתעצם חלילה.

בודאי אין תוקף הלכתי כלל, זו הרי מחשבה שאינה רצונית, וידועים בזה דברי בעל הקהילות יעקב מקצתם מופיעים בספרו קריינא דאיגרתא, הרי מחשבתך הרצונית היא לצאת ידי חובה, בשביל זה אתה מקיים את המצוה, ואם ישאלו אותך בכנות אם אתה רוצה לצאת ידי חובה תגיד שכן, אלא שנכנסות כל מיני מחשבות לא רצוניות כאלו אין להן כל תוקף. אלו דברים פשוטים שאינם נזקקים למקורות נכבדים.

בשורות טובות.

הצטרף לדיון

3 תגובות

  1. תודה לבית הוראה, אני יודע את זה, פשוט עצם זה שמקור מוסמך אומר לי את זה זה עוזר , ברצוני לשאול עוד בעניין הזה, במידה ואני אומר בפה בתחילת המצווה שאני מבטל את זה זה מועיל?, ( בוודאי שאני יודע שאין צורך לפי מה שכתבתם , אבל עדיין אולי זה יעזור או שסתם מתוך סקרנות)

  2. לשואל השאלה: אני ממליץ בחום מניסיון לקרוא את החלק של ביטול המחשבות בגילוי הדעת המובא בספר עוד יוסף חי ("הנה אנוכי מאמין באמונה שלמה" וכו') כל בוקר.
    חג שמח!

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל