לתרומות לחץ כאן

קשר עם חברה שיש לה אחים שיוצרים קשר

שאלה:

שלום כבוד הרב! יש לי חברה מאוד טובה ואנחנו כל הזמן מבלות אחת אצל השנייה, כמו אחיות ממש!, העניין הוא שיש לה 3 אחים גדולים וגם בן דוד וכולם ברצף של גילאים שקרובים אלי ואני מלווה אצלה הרבה כך שהאחים שלה מכירים אותי טוב, אבל לאחרונה שמתי לב שאחים שלה כל פעם שאני נותנת "צומי" לאח אחד, האחים האחרים מנסים לתפוס את תשומת הלב שלי, כמו ילדים מאוהבים, אין לי בעיה עם זה, אני אוהבת כשרוצים אותי ואני יודעת שאני יפה, אבל יש לי בעיה אני די אוהבת את כולם ולא יודעת מה לעשות, אני מפחדת ששתי אחים יבקשו ממני לצאת באותו זמן, ואני מפחדת שחברה שלי תרגיש שאני מבלה אתה רק בכלל אחים שלה, אשמח אם הרב יאמר לי מה כדאי לי לעשות, איך להחליט, אני באמת אוהבת את ארבעתם, אני שומרת מכולם נגיעה ואף פעם לא הייתי עם אף אחד מהם לבד, איך לדעת מי מהם באמת אוהב אותי? איך להתגבר על הקנאה של כל האחרים כשאני אחליט? והאם כדאי לי בכלל לא לצאת עם אף אחד מהם? אשמח לתשובה מפורטת.
תודה ושבוע טוב, ש. א.

תשובה:

שלום וברכה

ראשית חשוב מאוד מאוד לדעת, כל קשר זוגי שלא למטרת נישואין באופן תכליתי [כלומר, לא יוצאים בלי סוף כי אולי בסוף נתחתן, אלא נפגשים כדי לבחון התאמה לנישואין], אסור בהחלט!

כלומר, קשרי חברות, זה רק גבר עם גבר אשה עם אשה, אין כל היתר לקשרי חברות ולצאת יחד סתם כך.

כמו כן, אין מקום כרגע לכל התשומת לב שאת מעניקה לאותם גברים, שהרי כרגע אין ביניכם כל קשר תכליתי כזה, וזה אסור בהחלט, את מכשילה אותם במה שאסור להם, ואתם גם עלולים להגרר לדברים אסורים, כל הסגנון הזה אינו נכון ואינו מתאים.

צריך לחשוב איך להיות בקשר עם החברה בלי שכל זה יוביל לקשר עם האחים שלה. ואם בעתיד משיהו יפנה בצורה מסודרת ורצינית בהצעה להפגש למטרה תכלית כנ"ל, אז תבחני את הדברים בצורה מושכלת. הצורה הזו שיש כאן כמה גברים וכו', זו סתם קלות ראש ויצר הרע מצידם, ויש להבין זאת.

בשורות טובות.

הצטרף לדיון

תגובה 1

 1. ברשות כבוד תורתו שליט"א,
  אני לומד בדרכי הרב ב"ה להוציא מעצמי בדרך מושכלת. אשמח ברשות הרב לשתף מימד שיכול אולי להואיל להבנתי. אם יש תקלה בתגובה זו הרב ירגיש נוח לא לפרסם ואני שלם.

  לכבוד השואלת הנכבדה, שיתוף אישי אליך.
  בתוך חיפושיי אחר החצי השני לחיים, בפגישות שהיו לי נחשפתי למקרים שגרמו לי ללב כבוש ועיניים בוכיות, מצאתי סיפורים על כך שיש אנשים שלובשים את הבגדים הנכונים ומדברים את הדיבור הנכון ובסוף במהלכם הסופי הם באמת רק מנסים להכשיל בנות ישראל כשרות. מה המהלך שלהם כולל? – באחד מהמהלכים הסופיים שלהם להכשיל…
  כן, הם מנסים לשכנע בתוך איזשהו רעיון של תום או חמלה או רעיון של "היגיון בריא" שהוא והיא יגיעו להיות מצויים ביחד בדירה שלה או בדירה שלו. ומשם העריות כבר כמובן רק עשויים לדרדר את גורלם ולהפסיד הרבה דברים יקרים.

  למה בחרתי לשתף? ראשית להבדיל אלפי הבדלות מהבחורים בסיפור שלך. אבל שיתפתי כי התעצבתי שבחורה שכותבת בצורה כל כך אינטליגנטית וכל כל מודעת לדינמיקה שקיימת בבית חברתה, על אף כל התבונה הזו מתפספסת לך בגדול העובדה שאת מצויה בתוך מימד מאוד קרוב להתייחדויות קטנות שנרכשות בכל פעם שאת מגיעה לביתה של חברתך והופכת כבת בית. הנפשות הפועלות אפילו שנעשה בתום ורצון לקרבה תמימה, למרות זאת כול הבנים שם מוצאים ויצליחו למצוא עוד מהרגעים הקטנים הללו להכניס עוד מחוות מטופשות כדי לשעשע ולשובב את ליבך. וכל זאת בתוך המרחב הביתי של חברתך שנבנים שם תחומים מרווחי זמן משוכללים שיכולים להיות ייחוד גמור ורק לעורר בך ובהם תחושות שעושיות לפגום בתהליך הבריא להתקרב לזוגיות בהווה ובעתיד.

  ודבר נוסף, אני מקווה שאינני בחזקת מוסיף, אבל שמעתי שיעור תורה קצר מפי הרב שלמה אבינר שליט"א, האם אדם שקיבל יופי ביום הגיעו לעולם ניכר ראוי לצניעות יתרה? (בין גבר ובין אישה). התשובה היא שכן, אם את מודעת לכך שיש בך יופי בולט שזוכה לתשומת לב. אחד ועוד אחד כל ילד וילדה בגן יודעים לעשות…
  יופי ניכר + מרווחי זמן שבתוך תחום המגרש הביתי של נערים.
  זה פשוט מתכון מתוסכל ברמה האישית, שעלול להוביל להפסדים גדולים. וגם בשורה התחתונה מסיח את דעתכם/ן מחיי "אילת אהבים ויעלת חן" לכיוון של ליצנות והוללות מתוך "שקר החן והבל היופי".

  שתזכי לתכנן את זמנך ומרחב החברות שלך עם חברתך הטובה בצורה מושכלת וראויה שבאמת תקדם את נפשכן למקום נכון ולעתיד טוב.

  שנה טובה וגמר חתימה טובה.

  תודה רבה לכבוד הרב

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל