לתרומות לחץ כאן

צום כיפור בהריון בסיכון

שאלה:

שלום לרב, יש לי שאלה:
מציינת שכבר שאלתי עוד רב והוא אמר לי לעשות מה שהרופאה אומרת . בכל זאת אני רוצה להתייעץ עוד כי זה יום כיפור .
אני בשבוע 27 להריון עם צירים מוקדמים (צוואר ארוך), הרופאת נשים שלי אמרה לי בתקיפות לא לצום .
בנוסף הייתי אצל רופא אאג שאמר שייש לי סינוסיטיס כבר בפעם השניה בהריון הזה והביא לי אנטיביוטיקה פעמיים ביום בהפרש של 12 שעות לעשרה ימים ואמר לי לא לצום בכיפור ושחייב לקחת את האנטיביוטיקה אחרי אוכל .
בנוסף צומות עוברים לי מאוד קשה ברמה שאני חייבת לשכב במיטה כל הצום ואני חוששת כי יש לי עוד 2 ילדות קטנות בבית שצריכה לטפל בהן וחוששת שאם אצום יתחילו לי צירים מוקדמים.
מה עלי לעשות לגבי הצום ? ומה לגבי האנטיביוטיקה? אני לא יכולה לקחת את האנטיביוטיקה בלי אוכל כי היא ממש בטעם מגעיל וחייבת תמיד לאכול משהו להעביר את הטעם וגם לפני הרופא אמר שחייב לאכול ושאלתי אותו אם אפשר להפסיק רק ליום כיפור והוא אמר שלא כי אז האפקט של האנטביוטיקה יהרס ויחזור לי הסינוסיטיס . אני באמת רוצה לצום אבל מאוד חוששת שיחזור לי הסינוסיטיס ושיתגברו לי הצירים מוקדמים .

תשובה:

שלום וברכה

את ודאי חייבת לשתות לשיעורין במהלך הצום לפחות ליטר וחצי החל מהבוקר, ותשתי משהו מזין, מיץ תפוזים טבעי מאה אחוז, או מיץ ענבים טבעי מאה אחוז. לגבי אכילה אינני רואה צורך, אני גם כלל לא בטוח שחייבים לקחת את הכדור של הבוקר, אם הוא נתן לך כדור פעמיים ביום, בערב הצום את לוקחת את השני ממש בסעודה מפסקת, ואז במוצאי הצום מיד לוקחת עוד אחד וזה יהיה בסדר. מקסימום מאוחר בלילה לוקחים עוד אחד, ולמחרת לוקחים את הראשון קצת יותר מאוחר.

מקורות:

לגבי שתיית שיעורים כמויות והפרשי זמן ראי כאן.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל