לתרומות לחץ כאן

עירוי ביום כיפור

שאלה:

אני נוטלת תרופות שונות. בין היתר תרופות המרדימות מאוד, כאשר לשם כך, אני שותה כל יום כ-4 עד 5 כוסות קפה, וכן לוקחת קפסולות של טאורין וטירוזין.
כמו כן – בלי קשר לנ"ל – יש לי מידי פעם התקפי חולשה נוראיים המשכיבים אותי למיטה.

אין לי מושג בגלל מה, אבל בשורה התחתונה אני התחלתי בצומות האחרונים לצום קשה ביותר עד כמעט עילפון – כבר מאמצע הלילה אני חשה חולשה הולכת וגוברת, עם דפיקות לב, ממש חולשה קיצונית, עד שאין לי כוח להרים ראש או יד מהמיטה.
בת"ב האחרון למשל, לא היה לי כוח אפילו להתפלל שחרית, כי מרוב חולשה, לא יכלתי להזיז את השפתיים (אח"כ בלית ברירה אכלתי ושתיתי לשיעורין, למרות שלא שאלתי רב, כי הרגשתי שזה מתדרדרד לעילפון.)

כעת יום כיפור, יש אפשרות של עירוי, שהרב שטרנבוך מתיר למי שחולה אפילו אם אין בו סכנה. השאלה אם מותר לי לקחת עירוי לווריד, לאור מצבי – שבוודאי מוגדר לפחות כחולה שאין בו סכנה.
תודה

תשובה:

שלום וברכה

מותר לך לקחת עירוי [מערב יום טוב] לוריד, אבל יש כאן משהו כללי שכלל לא ברור לי, ואני לא שומע ממך שהנושא נבדק מקצועית. כלומר, ברור לי בלי כל ספק, שאין שום מצב רפואי שיכול לגרום לחולשה כה קיצונית כבר בליל התענית. אני משוכנע שאין צורך רפואי לאדם ששתה לפני כמה שעות הרבה מאוד, לשתות עכשיו עד כדי שאם לא ישתה הוא לא מצליח לפתוח את הפה מרוב חולשה. זה נשמע קיצוני מאוד ואולי גם סוג של חרדה. לכן, הייתי ממליץ לבדוק את הנושא היטב בהיבט הפיזי וגם הרגשי, ורק אם תדעי בדיוק מה קורה איתך תוכלי לדעת כיצד להתנהל עם זה נכון בחיים.

ברכה והצלחה ורפואה שלמה.

הצטרף לדיון

2 תגובות

  1. החולשה לא בלילה, אלא – כשמדובר בצום שמתחיל בלילה, החולשה הקיצונית מתחילה באיזור 10 בבוקר. ואם זה צום שמתחיל לפנות בוקר – החולשה הקיצונית מתחילה באיזור 3 אחה"צ

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל