לתרומות לחץ כאן

לקוח שפתח את האריזה לפני החזרה

שאלה:

שלום, רכשנו מוצר דרך אתר באינטרנט, היה כתוב שם שיגיע אלינו עד 5 ימי עסקים. אחרי שבועים כשלא הגיע פנינו אליהם, וענו בצורה מאוד לא יפה והאשימו אותנו שלא ענינו לשליח, למרות שלא היה דבר כזה. ביקשנו לבטל את העיסקה והם לא רצו אז ביטלנו דרך ישראכרט מאחר והם לא עמדו בתנאי העיסקה. למחרת המוצר הגיע אלינו (אחרי שביצעו את הביטול מולם מישראכרט בטלפון). אמרנו להם שאנחנו לא מעוניינים בעיסקה שיקחו את זה. אחרי כמה ימים פנינו אליהם לשאול אם הם לא מתכוונים לקחת את זה, הם לא ענו . אחרי כמה ימים נוספים פתחתי את החבילה. עבר עוד שבוע ופתאום מתקשר שליח לקחת את החבילה. מה אנחנו אמורים לעשות? לשלם על זה? תודה

תשובה:

שלום וברכה,

עליכם להחזיר את המוצר למרות שנפתח ואינכם חייבים לרכוש את המוצר. אם זה סוג של מוצר שלא ניתן למכור אחרי שנפתח ולא ניתן לסגור שנית, אתה חייב לשלם על המוצר.

בהצלחה.

מקורות:

לקוח שקנה מוצר ופתח את המוצר איבד את הזכות החזרה. זה דווקא בלקוח שקנה ויש לו זכות החזרה שאם פתח איבד את זכותו, אבל במקרה הנ"ל המקח התבטל בגלל שהגיע באיחור וכך היה התנאי שהמקח בטל, והלקוח שפתח את האריזה פתח מוצר שלא שייך לו, ואם בגללו המוצר לא יוכל להימכר לאחרים, יהיה חייב מדין מזיק, אבל אם המוצר יוכל להימכר או שניתן לארוז את החבילה שנית, הלקוח לא חייב לשלם.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל