לתרומות לחץ כאן

נישואין

שאלה:

שלום וברכה,
יש לי שאלה קצת מורכבת אני מקווה שתוכלו לעזור, לפני בערך 7 שנים התחלתי לחזור בתשובה וקצת לאחר מכן התחתנתי. אשתי מגיעה מבית חרדי להורים חוזרים בתשובה אבל קצת לפני שהיכרנו היא יצאה מהעולם החרדי בעקבות חוויות של פגיעה(פיסית ונפשית) וכפייה מהסובבים אותה(גם מהמשפחה) אם כי נשארה דתיה. כאשר אנחנו הכרנו היינו פחות או יותר באותו מצב מבחינה דתית אך לאחר החתונה תהליך החזרה שלי בתשובה תפס תאוצה מאד חזקה וכן התחלתי ללמוד בכולל. עם הזמן הפער הדתי בינינו הלך וגדל ולמעשה המצב היום ,לאחר כמעט 4 שנים, שאני חרדי והיא בעצם לא מקיימת כל כך מצוות (כלומר שהיא גם לא מכסה את ראשה והולכת עם מכנסיים) פרט לכל מה שנוגע לבית ואליי כגון כשרות, טהרה ושבת. יש לציין שהיא עדיין מאד מאמינה אך מאד מאד קשה לה לקיים אורח חיים הלכתי. האם יש עליי חובה לגרשה? או שאני צריך לנסות ולקרבה?
בברכה.

תשובה:

שלום וברכה ידידי!

בודאי יש לקרב אותה ליהדות ולהשתדל בזה מאוד, אבל אני לא בטוח שדי בכך שאתה עצמך נוהג בה קירוב כזה.

לפי מה שאתה מתארת, קיימת איזו שהיא פגישה רגשית שאני כלל לא בטוח שטופלה, או טופלה נכון, וזה צריך לעשות עם מאמנת חרדית שיש עליה המלצות מוכחות. זה יביא לסיוע לא רק בקטע הרגשי אלא גם בנושא הדתי שכרוך בו, כי לפי מה שאתה מתאר עזיבת הדת שלה וההימנעות שלה כרגע מענינים דתיים, נובעת מאותה פגיעה שחוותה לאורך זמן. תציע לה את הסיוע הזה, אבל לא בשום הקשר דתי! תגיד לה שאתה חושב שהנושא הזה עדיין לא פתור אצלה וזה בטח מעיק עליה במודע ושלא במודע, ושווה להשקיע בזה כדי שיהיה לה טוב ונינוח יותר.

במקביל הייתי מציע לנסות לעשות לה קירוב עקיף, אולי ליצור קשר עם רבנים שליוו אותך בתהליך התשובה שלך, אחד שיש לו אשה נחמדה שמקרבת וכיף איתה, ולבקש מהם ללא ידיעת אשתך, שיזמינו אתכם אליהם לשבת, אולי בחג הסוכות, ושתיצור עם אשתך קשר נעים. חברה תומכת ומקרבת תועיל כאן מאוד אני מקווה. ובעזרת ה', אשתך לא אנטי, היא מאמינהורוצה רק יש לה מחסומים רגשיים, אני מקווה שהיא תתקרב.

בשורות טובות וישועות מקיפות, שנה טובה ומבורכת!

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל