לתרומות לחץ כאן

טהרת המשפחה

שאלה:

שלום רציתי לשאול אני אחרי לידה עכשיו אני יודעת שיש מחזור בערך חודש וחצי אחרי הלידה ואז צריך לשמור עוד שבוע וללכת למקווה השאלה שלי איך אפשר לתת לבעל לחכות חודשיים הרי בדור שלנו הגיוני שהוא לא יתאפק ואולי אפילו יבגוד או יעשה עוון אחר כמו זרע לבטלה כי הדור שלנו חלש אז מה עושים במצב כזה שהבעל לא יכול לחכות חודשיים איזה עוון עדיף לעשות על חשבון עוון אחר הכוונה עוון פחות חמור ??כי אם אני עושה משהו איתו אפילו בלי לשכב אני שותפה לעוון ????

תשובה:

חלילה וחס! אתה ממש ממש לא מעריכה את בעלך כראוי לו!! כך נראה גבר אמיתי נאמן בעיניך? בשביל כמה שבועות של המתנה אחרי אירוע כה מיוחד ושמח הוא מחריב את כל חיי המשפחה? חלילה.

מה כן חשוב מאוד לדעת? שחכמים ירדו לסוף דעתו של אדם, וידעו שהיצר הרע הוא באמת מדרון חלקלק, ולכן, כדי להפחית את הקושי ושלא לבוא לידי מכשול חלילה, בבית ובחוץ, הם נתנו לנו דיני הרחקות. אין מגע כל אותם ימים עד שאת מצליחה לטבול. [זה אגב לא תמיד חודשיים, אחרי הלידה יש נשים שמדממות שבועיים שלושה ואז שבעה נקיים וטובלות, יש יותר, זה לא קבוע]. אין שינה במיטה אחת ועוד כללים כאלו, כי כך טבע היצר הזה, ככל שמגרים אותו יותר הקושי גדול יותר.

תקפידו היטב על דיני ההרחקה, ואדרבה, תעמיקו את הקשר ביניכם בימים אלו, בשיחות, בטיפול חוויתי בילד ועוד, וזה רק יבנה אתכם טוב ועמוק יותר.

ברכה והצלחה והרבה מזל טוב.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל