לתרומות לחץ כאן

תליית מודעות ע"ג מודעות אחרות

שאלה:

אם תליתי מודעה שהתאריך שלה עוד לא עבר (כגון הרצאה שאני מוסר בעוד יומיים) ובא מישהו ותלה מודעה שלו על גבי המודעה שלי, האם מותר לי להוריד את המודעה שלו שכן הוא גוזל אותי? ועוד, האם יש בזה משום לא תקום?

תודה רבה

תשובה:

שלום וברכה,

השני שתולה מודעה על מודעות קודמות לא גוזל את בעל המודעה הקודמת – כך דרך העולם [ולזה גם היעד] שכל מי שבא לתלות מודעה יש לו זכות כל שעושה את זה בצורה סבירה ולא בדווקא לכסות מודעה אחרת, זה מותר וא"א בשום אופן לומר שיש כלל גורף שאין לכסות כל מודעה שעדיין יש לה רלוונטיות.

מ"מ כמו שמותר לזה לתלות שוב את המודעה שלו על מודעה זו, מכח זה נראה שמותר לו גם להוריד את המודעה שנתלתה על שלו [בלי לכעוס], ואין זה שייך כלל ללא תקום כי עושה את זה לתועלת עצמו ומכח זכותו.

בהצלחה.

 

מקורות:

הצטרף לדיון

2 תגובות

  1. יש מקורות לדין הזה?
    לדעתי יש כאן איסור "לא תונו".. סוף כל סוף הוא מצער את חברו בכך. ואדם יתבע על שלא עסק במשא ומתן באמונה שגם פרנסתו מזומנת לו ולא על חשבון אחרים, לכן אם אין מקום בלוח המודעות (כגון שכל המודעות בעלי תאריך תפוגה קרוב) פשוט לא תולים. וכמובן שאין אני מדבר על מודעות פרסום ללא תאריך תפוגה קרוב, שזה ודאי מנהג העולם למחול. אבל לתלות מודעה שמחרתיים תאריכה יפוג?! חס וחלילה.. ואגב ככה אני נוהג כדי לא להרוס לאחרים.

  2. אשריך שאתה מתחשב באחרים. בקרוב אצל כולם… אבל אין איסור הלכתי לתלות מודעה ע"ג מודעה הלוח נועד לכולם ולא מוגבל לשימוש.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל