לתרומות לחץ כאן

בעלי באבל כבד מידי

שאלה:

חמי נפטר לאחר 4 חודשי מחלה בעלי יצא משבעה ומעוניין לנסוע לאמו כל יום מרחק של כמעט שעתיים רק הלוך ועוד שהייה ממושכת אני גרה במרחק של שעה מהוריי ויש לי ילדה בת ארבע ותינוק בן 3 חודשים, בעלי לקח קשה את המקרה וחמי לפני שנפטר ביקש ממנו שיהיה חזק מכיוון שהוא רגיש במיוחד, אינני יודעת איך אוכל לטפל לבד בשני ילדיי ובכל תקופת חוליו של אביו נעדר המון מהבית , אינני יודעת האם להסכים לכך , תודה

תשובה:

שלום וברכה

קראתי את שאלתך המאוד כואבת והמאוד מורכבת.

ברור שהמצב הזה אינו נורמלי, החיים צריכים לחזור למסלולם, בעלך לא יכול להקדיש את כל יומו לנסיעות לאמו, על פני ימים שלמים, אני מניח שהוא עובד או לומד או מחפש משהו כזה, נכון גם שבשעות הערב אדם חוזר מהעבודה הביתה ומבלה עם אשתו ומסייע לה וכו'. הוא כן צריך לתת את הדעת יחד עם שאר בני המשפחה על אמו האלמנה! אבל לא כל יום, ממש לא.

מאידך גיסא, את יכולה להכריח אותו לחתוך את זה? הוא הרי במצב נפשי מסויים שגורם לו לחוש הכרח כזה לבוא אליה ועדיין לנשום את נוכחותו של אביו. הכל צריך להיות בעדינות, מתוך הכלה, לתת לו תחושה שיש מקום של כבוד לכאב שלו ולאבל שלו, ויחד עם זה יש לו אחריות למשפחה שהקים, לחיים שממשיכים וכו'. תדברו על הדברים, שיעשה שינוי לאט לאט, עם אורך רוח, ובעזרת ה' זה יקבל פרופורציה נכונה. במידה ולאורך זמן זה לא מתקדם, כדאי להסתייע בקאוצ'ינג וכדומה.

בשורות טובות.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל