לתרומות לחץ כאן

לידת ילד מסוג חדש

להצטרפות לאלפי המנויים ולקבל את העלון חינם, לשלוח הערות או תגובות, נא ליצור קשר עם הרב יהושע אלט בכתובת [email protected]. העלון מתפרסם בשש יבשות וביותר מארבעים מדינות ברחבי תבל.

כדי לרכוש אחד מהספרים (באנגלית) של המחבר (עותק או ספר אלקטרוני) ולקבל אותו במשלוח עד דלת ביתך, אנא שלח דוא"ל לכתובת [email protected]  או בקר בכתובת https://amzn.to/3eyh5xP.

המחבר מרשה ומעודד לכל מי שרוצה להעתיק ולהפיץ את העלון לזכות את הרבים.

ר' אלט זכה ללמוד תחת הרה"ג מרדכי פרידלענדער זצ"ל והוסמך לרבנות על ידי הרה"ג זלמן נחמיה גולדברג זצ"ל. ר' אלט הוציא שלשה ספרים במגוון נושאים בעניעי יהדות ומחשבת ישראל. כתביו מופיעים באנגלית, אידיש, עברית, גרמנית וצרפתית.

לידת ילד מסוג חדש

בלשון הקודש אנו מתייחסים בדרך כלל לה' כזכר. אנו רואים זאת בבירור בלשון הקודש שם יש הבחנה בין זכר לנקבה לא רק בגוף שלישי אלא גם בגוף שני. לדוגמה, בברכה אנחנו אומרים ברוך אתה ה' ולא אומרים את. מדוע זו הדרך בה אנו מתייחסים לה' כשהוא לא זכר או נקבה?

 

התשובה היא בגלל שברוב האינטראקציות שלנו איתו, אנחנו כנשים ביחס אליו. הגבר נותן לאישה פוטנציאל לא ממומש לחיים והיא לוקחת את הפוטנציאל הזה ומממשת אותו במשך תשעה חודשים, ומביאה לעולם ילד שהוא תוצאה של הפוטנציאל הראשוני וגם של התהליך. באופן דומה, ה' נותן לנו את החיים והנסיבות שלנו (הפוטנציאל שלנו) והמשימה שלנו היא לקחת את מה שהוא נותן ולעבור את התהליך הארוך כדי לייצר חיים חדשים. חיינו כאן הם הריון, המוות הוא תהליך הלידה, ומה שנולד לעולם הבא הוא האני הרוחני שלנו שיצרנו דרך הבחירות שלנו כאן בעולם הזה.

 

 

ה' נותן לנו את החיטה הגולמית ואנחנו אופים את הלחם. הוא נותן לנו את מתנת גופנו ובאמצעות התהליך המגביל והכואב של "ברית מילה", אנו יוצרים יהודי. הוא נותן לנו את החיים שלנו – הבריאות שלנו, המשפחות, הסביבה, המבנה הגנטי שלנו – ובאמצעות הבחירות שלנו, אנו יוצרים בן אדם. כל חיינו הם כמו הריון אינסופי, ורק עם המוות אנו יולדים את הילד האולטימטיבי – את עצמנו.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *