לתרומות לחץ כאן

מחילה לאדם שיש לו חלק בהרס המשפחה

שאלה:

הקהילה שהייתי חי בה ניהלו נגדי מערכה כבדי והרסו את הבית של וגרמו לי שאתגרש ורדפו אותי בכל מיני רדיפות והשמיצו אותי באופן נורא עם שקרים וכזבים ובגלל כן איני יכול לעשות שידוך הרבה שנים וגם גזלו ממנו שלא כדין את הדירה שלי ועוד וכמה אנשים שהיו מעורבים בזה יש להם צרות ואחד מראשי המערכה יש לו הרבה צרות שהבן שלו התגרש וגם הבת שלו אינה מדברת איתו ועכשיו הוא רוצה שאמחול לו כי מרגיש שבגלל מה שעשה לי מגיע לו כל הצרות ואני עדיין לא נושעתי וגם כל המשפחה שלי מאד סבלו מזה ואני מרגיש שאיני מסוגל למחול על כל מה שעשו לי מה אני צריך לעשות?

תשובה:

שלום וברכה ידידי היקר

קראתי את שאלתך הכואבת בצער ממש, ואני מתפלל יחד איתך לישועתכם הקרובה.

קטונתי מלבוא ולומר לך מה לעשות, כי הניסיון גדול, והכאב הוא עצום, ומי אני שאוכל לומר לך למחול, אחרי שעברת שבר גדול שכזה. אני יכול רק לומר לך מה שאמרו חכמים, "כל המעביר על מידותיו מעבירים לו כל פשעיו", וככל שהניסיון קשה יותר, השכר גדול יותר.

ואני בטוח בלי כל ספק, שאם תצליח להגיע לאמונה הברורה והשלמה שאף אחד לא יכול להזיק לך רק הכל מה' יתברך ואין אנו יודעים חשבונות שמים, יהיה לך קל יותר למחול.

קטונתי באמת מלעמוד במקום בו אתה נמצא, אינני יודע כיצד הייתי מגיב בעצמי, אבל כל זה אינו משנה את האמת הגדולה, שאם תצליח למחול, אפילו במשהו, לעשות צעדים לקראת האיש הזה שכבר בא על עונשו במידה רבה, זה יביא לך ישועה גדולה מאוד. ואשמח עד מאוד כשתספר לנו כאן שאכן זכית לישועה ואתם בדרך להשתקם ולפתוח בחיים חדשים ויפים יותר, כי עוד נכונו לכם ימים יפים, אין לי ספק בכך כלל.

אם תאזור כוחות למחול לאיש הזה, אודה לך אם תזכיר אותנו בתפילותיך לשנה טובה ומבורכת. כי אין לי ספק שתפילותיך יעשו רעש גדול בשמים.

בשורות טובות וישועות מקיפות במהרה.

הצטרף לדיון

2 תגובות

  1. הדברים יפים ומרגשים, אך יש את הדין ויש את לפנים משורת הדין, רצינו לדעת מה הדין במקרה כזה, האם מחוייב למחול וגם אם ימחל מה משמעות המחילה?

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל