לתרומות לחץ כאן

זוגיות מעורבת

שאלה:

שלום
לפני 8 וחצי שנים חזרתי בתשובה. שנים קודם לכן עוד תהיתי וחקרתי סביב היהדות וכיום ברוך השם שומר תורה ומצוות ומשתדל במעשים טובים.
התחתנתי כחילוני לחילונית.
מערכת היחסים ביננו טובה ומושתתת על כבוד הדדי ותקשורת.
עשינו כברת דרך והיום יש מעין דרך אמצע שבה אני ותורתי אומנותי והיא נשארה כפי שהיא תוך שהיא מכבדת את השבת וכנ"ל טהרת המשפחה.
הבעיה שלי שזה לא מספיק לי. זה סוג של גלגל שחוזר על עצמו אצלי. אני מגיע לאי שקט אחת לכמה זמן כי אישתי לא צנועה, אין הלך רוח יהודי בבית על אף שילדנו במסגרות דתיות.
אני לא המצב הכי קשה ששמעתי עליו בנושא זה אבל עדיין אין נחמה ברגעים קשים.
השאלה מתנקזת לעניין אחד:
איך גורמים לאישתי לחזור בתשובה.
וודאי שאני תפילה בעניין כל יום. אולי לא מספיק?
אנא הכוונה כלשהי
תודה.

תשובה:

שלום ידידי

השאלה שלך מורכבת בהחלט, ורבים מתלבטים בה, משום שהתופעה שאתה מציין של חזרה בתשובה של אחד מבני הזוג מצויה, וזה אכן יוצר קונפליקטים רבים בבית.

השאלה היא האם ניתן לפי דעתך למשוך אותה לאיזה סמינריון של תנועת ערכים המותאם לרמה האינטלקטואלית שלה [יש להם סוגים שונים] זה נעשה בתנאי נופש, וניתן שם לדון ולשאול הכל, אולי זה יעזור לה.

אסור לבוא לויכוחים בבית, אבל כן צריך ליצור אוירה של חשיבות הנושא, דבר שמצריך בדיקה, כי בסופו של דבר הוא תכלית החיים ומהום, וכל צד שטועה כאן בעצם מפסיד את כל החיים ומהמר על כל הקופה, וזה דבר שאדם משכיל ורציני אמור לבדוק לעומקו. אם אפשרי לבוא איתה למקום כזה אני חושב שזה יכול לעשות טוב.

כמו כן אולי כדאי לעשות משהו "עוקף", כלומר שחוג הידידים בבית יהיה כזה שמוסיף לדת. למשל אם אתה קובע חברותא עם אברך נחמד מאירגון "לב לאחים" שיבוא אליך הביתה, ותדבר איתם שזה יהיה מישהו בעל שפה ויש לו אשה שיכולה ליצור קשרים וכו', אז בדרך אגב, אחרי כמה שבועות שאתם לומדים יחד הוא יכול להציע שאשתו נורא סקרנית להכיר את הגברת, והם יבואו לביקור ויצרו איזה שהוא קשר. כאשר יש במעגל הידידים שלכם אנשים בעלי יכולת השפעה דתית, זה מוסיף ונותן ויעיל.

בהצלחה רבה מאוד ובשורות טובות!

הצטרף לדיון

תגובה 1

 1. קודם כל תדע לך שיש לך אשה איכותית וטובה – זכית, זה לא ברור מאליו כל הדברים האלו שהיא הסכימה לעשות *בשבילך*!
  לדעתי, אם אתה רוצה שהיא תחזור בתשובה, כמובן חוץ ממה שהרב כתב לך, זה לא לצפות ממנה לחזור בתשובה וללחוץ עליה, אלא פשוט להקרין אור ואושר, תחלק מחמאות, איזו אשה צדיקה יש לי, איך זכיתי וכו'…(ותתכוון לזה באמת, כי זה נכון).
  תראה לה הרבה חיוכים, אף פעם אל תבקר אותה ואת מה שהיא עושה (בנושא הרוחני בפרט), להפך, רק מילים טובות.
  תהיה הבעל הכי טוב שאתה יכול בקיצור, עם הזמן ועם זה שהיא תראה שאתה לא מנסה לשנות אותה, *אולי* היא תשתנה, אבל אם זה לא יקרה אל תתן לזה להפריע לך, איפה שאתה עכשיו זה שינוי עצום יחסית לפעם וזה מה שה' רוצה ממך כרגע.
  וכשה' ירצה אחרת היא תשתנה.
  אתה תמשיך יותר לעבוד את ה' בשמחה ובעזרת הרבה תפילות וביטול רצונך כלפי רצון הבורא זה ישתנה בעז"ה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל