לתרומות לחץ כאן

תמכו בזוג טרי

להצטרפות לאלפי המנויים ולקבל את העלון חינם, לשלוח הערות או תגובות, נא ליצור קשר עם הרב יהושע אלט בכתובת [email protected]. העלון מתפרסם בשש יבשות וביותר מארבעים מדינות ברחבי תבל.

כדי לרכוש אחד מהספרים (באנגלית) של המחבר (עותק או ספר אלקטרוני) ולקבל אותו במשלוח עד דלת ביתך, אנא שלח דוא"ל לכתובת [email protected]  או בקר בכתובת https://amzn.to/3eyh5xP.

המחבר מרשה ומעודד לכל מי שרוצה להעתיק ולהפיץ את העלון לזכות את הרבים.

ר' אלט זכה ללמוד תחת הרה"ג מרדכי פרידלענדער זצ"ל והוסמך לרבנות על ידי הרה"ג זלמן נחמיה גולדברג זצ"ל. ר' אלט הוציא שלשה ספרים במגוון נושאים בעניעי יהדות ומחשבת ישראל. כתביו מופיעים באנגלית, אידיש, עברית, גרמנית וצרפתית.

תמכו בזוג טרי

הרב בן ציון ידלר (1871-1962) , מביא בספרו "טוב ירושלים" את המנהג של הורי החתן או הכלה לתמוך בזוג טרי במשך מספר שנים לאחר הנישואין כדי שלא יצטרכו להתמודד מיידית עם נטל התשלום שיהיה אפשרי כמה שנים להתעסק רק בללמוד תורה.

 

 

הוא הוסיף את מה ששמע מהרב זלמן בהרן: כתוב (אבות ה:כה) שגיל 18 שנים הם זמן הנישואין, וגיל 20 הוא הזמן לרדוף (בן שמונה עשרה לחופה בן עשרים לרדוף) פרנסה. אם גיל 18 מיועד לנישואין וגיל 20 הוא הזמן לפרנסה, איך הזוג הצעיר מפרנס את עצמו במשך השנתיים שלאחר הנישואין? זה חייב להיות שהם נתמכים על ידי הוריו. 

Writer of the weekly Fascinating Insights Torah sheet in Englishעברית ,אידיש and français
Author of Six Books including the recently released "Dazzling Money Insights: Illuminating Torah Essays about Money"

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *