לתרומות לחץ כאן

ביקור עם הילדים אצל סבתא ודודים חילונים בארה"ב

שאלה:

מה עושים שבעלי מתעקש במהלך נסיעתינו עם הבנות לארה"ב לבקר כמה ימים אצל סבתו המבוגרת והדודים שאינם שומרי תורה ומצוות.האם אין בעיה לחשוף את הבנות(7-13)לאורח חיים חילוני?

תשובה:

שלום וברכה

באופן עקרוני בעלך הרי צודק. וכי יתכן למנוע מהסבתא לראות את הנינות? זו הרי חוויה מדהימה וכיבוד הורים חשוב מאוד. אלא שיש לחשוב איך לעשות את זה נכון. לא צריך לשהות אצלם כמה ימים כמובן וגם לא בשבת, אבל כן לעשות ביקור ספציפי של כמה שעות ולהכין את הילדות טוב לפני כן, בנעימות ורוממות, בלי לחץ ועצבות, לדבר על מה שזכינו בשמחה וזהו.

נסיעה טובה.

הצטרף לדיון

7 תגובות

  1. ודאי שלא. אבל לא הבנתי למה צריכים להיות שם שלושה ימים? הרי תכננתם להיות בעוד מקומות, הויכוח ביניכם אם לבקר אצלם או לא, למה להצד שכן מבקרים שם זה מחייב שהייה שלש שלושה ימים? למה לא יום אחד?

  2. הסבתא גרה מרחק טיסה מהמקום שבו נשהה והיא מממנת את הטיסות לשם.מדובר בכמה אלפי שקלים כך שאין מצב שזה יהיה ביקור ליום אחד.עשינו זאת בעבר עם ילדים יותר קטנים והם כיבדו ממש למעט הביגוד שהוא לא צנוע.

  3. קשה לי לייעץ, הביגוד שלהלן ככל שלכם יש רק בנות, פחות מפריע לי, הם יודעים שיש חילונים, אבל שלא יחשפו שם לתכנים שאינם ראויים, ולא למאכלים שאינם מהודרים.

  4. בעניין המזון אין בעיה בכלל.אנחנו קונים ומכשירים.גם בעניין התכנים אין בעיה כי הם לא פותחים טלווזיה בכלל כשאנחנו שם.בעיקר מפגשים משפחתיים ויציאות לטיולים.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל