פדיון כפרות באתר דין לחץ כאן

חשש גזל באשפוז חינם

שאלה:

שלום כבוד הרב, אני כבר מאושפז כמה זמן ולפני שנכנסתי לאישפוז אבא שלי היה צריך לדבר עם רופא לתת לנו טופס שליחה לאישפוז שגורם שהאשפוז יהיה חינם, הוא אמר לי שהוא הולך להגזים בשביל שיקבלו אותנו ברצינות ויאשפזו אותי (אני חולה) אז אמרתי לו להגיד רק את האמת אחרת אני לא ילך לאישפוז (בגלל שאולי זה נקרא גזל אם הוא מגזים בשביל שהרופא ישלח אותי לאשפוז {גם כשהרופא שולח לאישפוז אז האישפוז חינם אבל אם הוא לא שולח אז זה עולה כסף}) ובהתחלה הוא התכוון לעשות את השיחה עם הרופא לידי ובסוף הוא הלך לחדר אחר וסגר את הדלת ככה שלא שמעתי את השיחה, בסוף השיחה הוא אמר לי שהוא לא הגזים אבל רוב הסיכויים שהוא כן הגזים, והוא חילוני דרך אגב.
אחרי שאני ואמא שלי (גם חילוניה) הגענו לבית חולים ו*אולי* *קצת* הגזמנו עם המצב שלי, בדקו אותי והחליטו לאשפז אותי, ואני כבר כמה ימים פה מאושפז ועדיין לא שחררו אותי, האם יש בסיפור הזה גזל?

תשובה:

שלום וברכה,

ישנם שני סוגי הגזמות, יש הגזמות שמספרים דברים שלא קיימים, וזה הגזמה אסורה. יש הגזמה שמתארים את מה שכן יש בצורה דרמטית, אין בכך איסור זכותו של אדם לקבל את זכאותו ולנסות לשכנע שאכן זה מגיע לו. במקרה שלך שהרופא שמע את הדברים ובדק ושלח לאשפוז אין שום חשש של גזל, ואתה חייב להתאשפז ולקבל את הטיפול שהומלץ על ידי הרופא.

רפואה שלמה.

מקורות:

הצטרף לדיון

2 תגובות

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל