לתרומות לחץ כאן

אספנים מסורבלים

להצטרפות לאלפי המנויים ולקבל את העלון חינם, לשלוח הערות או תגובות, נא ליצור קשר עם הרב יהושע אלט בכתובת [email protected]. העלון מתפרסם בשש יבשות וביותר מארבעים מדינות ברחבי תבל.

כדי לרכוש אחד מהספרים (באנגלית) של המחבר (עותק או ספר אלקטרוני) ולקבל אותו במשלוח עד דלת ביתך, אנא שלח דוא"ל לכתובת [email protected]  או בקר בכתובת https://amzn.to/3eyh5xP.

המחבר מרשה ומעודד לכל מי שרוצה להעתיק ולהפיץ את העלון לזכות את הרבים.

ר' אלט זכה ללמוד תחת הרה"ג מרדכי פרידלענדער זצ"ל והוסמך לרבנות על ידי הרה"ג זלמן נחמיה גולדברג זצ"ל. ר' אלט הוציא שלשה ספרים במגוון נושאים בעניעי יהדות ומחשבת ישראל. כתביו מופיעים באנגלית, אידיש, עברית, גרמנית וצרפתית.

אספנים מסורבלים

לחלק מהאנשים יש תחושה שלילית כשהם רואים אנשים אוספים כסף. הנה כמה מחשבות חשובות שצריכות לקחת את המקום של זה.

 

1) כאשר אדם רואה אספנים, צריכה להיות לו מחשבה רפלקסית: "ברוך ה' אני חלק מעם כזה! האדם הזה אוסף כי הוא יודע שיהודים נותנים כסף ועוזרים. איזה אומה אחרת היא כזו?!"

2) היו אסיר תודה על כך שאינכם בעמדה שלו ואינם צריכים לסבול את המבוכה שבאיסוף.

3) אם יש לך את האמצעים לתת צדקה, אז היה אסיר תודה על ההזדמנות להיות בתפקיד זה. לא לכולם יש מזל כמוך.

Writer of the weekly Fascinating Insights Torah sheet in Englishעברית ,אידיש and français
Author of Five Books including the recently released "Magnificent Marriage Insights: Captivating Torah Essays about Marriage"

הצטרף לדיון

תגובה 1

  1. אני גר בדרום אמריקה, יש שם עניים רבים (אמיתיים) מהם שישנים ברחוב ואוכלים מפחי האשפה , ולמרות זאת הם לא שמים קערת כסף ,כי יודעים שלא ייתנו להם, ב’’ה שבא’’י נותנים , אז גם אם נאמר שלא כל האוספים ברחוב הם הגונים, עכ’’פ אפשר לראות את העובדה החיובית בכך שאנשים נותנים.(נא לא לציין שם המשפחה, תודה)

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *