לתרומות לחץ כאן

ברכות פסח

להצטרפות לאלפי המנויים ולקבל את העלון חינם, לשלוח הערות או תגובות, נא ליצור קשר עם הרב יהושע אלט בכתובת [email protected]. העלון מתפרסם בשש יבשות וביותר מארבעים מדינות ברחבי תבל.

כדי לרכוש אחד מהספרים (באנגלית) של המחבר (עותק או ספר אלקטרוני) ולקבל אותו במשלוח עד דלת ביתך, אנא שלח דוא"ל לכתובת [email protected]  או בקר בכתובת https://amzn.to/3eyh5xP.

המחבר מרשה ומעודד לכל מי שרוצה להעתיק ולהפיץ את העלון לזכות את הרבים.

ר' אלט זכה ללמוד תחת הרה"ג מרדכי פרידלענדער זצ"ל והוסמך לרבנות על ידי הרה"ג זלמן נחמיה גולדברג זצ"ל. ר' אלט הוציא שלשה ספרים במגוון נושאים בעניעי יהדות ומחשבת ישראל. כתביו מופיעים באנגלית, אידיש, עברית, גרמנית וצרפתית.

ברכות פסח

לפני פורים נאחל לאחרים "פריילכין פורים" ולפני פסח אומרים לאחרים שיהיה פסח כשר. ר' דוד כהן (יליד 1932) סיפר שבאוקראינה, ממנה הגיעו הוריו, היו אומרים "שיהיה לך פורים כשר" כי רבים משתכרים. לא היה צורך לאחל פורים של פרייליך כי זה יהיה פרייליך כי כולם במצב רוח טוב בפורים.

מצד שני, כשזה מגיע לפסח, הדרך שבה עובדים כדי להתכונן אליו, הם לא צריכים לדאוג שהוא כשר. עם זאת, הם צריכים לדאוג שזה יהיה גם פרייליך. לפיכך היו מאחלים זה לזה חג פורים כשר ופסח פרייליכין. בברכת חג כשר ושמח, רבים צריכים להדגיש את חלק השני, שכן ההכנה לפסח עלולה להיות מלחיצה מהרגיל בגלל החיפוש אחר ניקיון חמץ.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *