לתרומות לחץ כאן

חינוך למוגנות

שאלה:

שלום וברכה
קראתי נתונים מזעזעים שפורסמו שאומרים ש63% מהילדים המטופלים ברווחה בשל פגיעה מינית, הם דתיים וחרדים שזה גדול פי 1.4 מהחלק שלהם באוכלוסיה,
אני מנסה להבין למה האנשים שאמורים להתנהג לפי רצון הבורא עושים את המעשים הכי מבחילים שאפשר לעשות (לא כולם כמובן אבל יותר מדי).
ואם זה חוזר על עצמו בלי סוף אולי יש משהו לא נכון בדרך שבה הם חיים. אשמח למענה. תודה רבה

תשובה:

שלום וברכה

אינני מכיר את הנתונים שאתה מציג, אבל יש נתון בסיס שחסר במה שכתבת ובעצם שני נתונים:

1. מי הפוגע! לפי דעתי המציאות היא הפוכה, הציבור החרדי לפחות, בהיותו הרבה פחות חשוף למדיה ולחדשות, ובהיותו שמור ורחוק מתופעות אלו, אינו מודע די הצורך לסכנות האורבות לילדים במרחב הציבורי, ולכן יותר מידי נותנים לילדים או לבנת להסתובב במקומות מבודדים בלילה וכדומה, ולכן יש פגיעות שהוו יכולות להמנע. כלומר הפוגע אינו חרדי, אבל הנפגעים חרדיים, וזו מציאות ברורה ופשוטה. יש הרבה פחות מידע ולא מספיק חינוך למוגנות. כך שהשאלה שלך נובעת מנתון שגוי. אינני אומר שלא קיימים פוגעים, הם קיימים, ואגב מחקרים אומרים שהפוגעים הם בעצמם נפגעים בילדות אבל בודאי יש בעיה חמורה של חוסר מודעות ופגיעות על ידי אנשים מבחוץ.

2. מה זה דתיים? באופן טבעי היום במדינת ישראל, שכבות המצוקה מכילות הרבה יותר אנשים מסורתיים – דתיים מאשר השכבות החזקות. הפריפריה מאוכלסת בהרבה מצוקה והיא נוטה למסורתיות. ולכן, כאשר אתה כולל "דתיים וחרדים" ולא ברור מי נקרא דתי, אתה בעצם מכניס לתחשיב הזה אחוז נכבד משכבות המצוקה של ישראל, אנשים שאינם חרדים כלל וגם מסופקני לכמה מהם ניתן לקרוא דתיים ממש, ולכן הנתון שגוי ונובע מחוסר הבחנה והיכרות מספקת עם המגזר.

לצורך הענין היה צריך לבדוק זאת אחרת, כמה אחוז ילדים נפגעים בתל אביב וכמה במודיעין עילית, אם היית בוחן זאת כך באופן ממוקד, היית רואה שאין ציבור מוגן ושמור יותר מהציבור החרדי.

רבני בית הוראה
רבני בית הוראה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל