לתרומות לחץ כאן

איך אנשים חוזרים בשאלה?

שאלה:

שלום,
כידוע יש לא מעט חוזרים בשאלה וכנראה שזה אלפים אם לא יותר מדי שנה. האם כל החוזרים בשאלה לא טעמו טעם של קדושה? כי אני לא מבין – איך מישהו שבאמת הרגיש טעם של קדושה אמיתית של התורה או של המצוות כמו שבת למשל יכול לחזור בשאלה? אין בזה שום הגיון.
זה כמו למשל שמי שטעם גלידה "אמיתית" שקונים בגלידריות (שעולה איזה 20 שקל וכדומה לכדור) עד יום מותו יזכור את הטעם וידע שמה שמוכרים בסופרים זה משהו נחות מזה ואין שום דרך (לפי דעתי) שהוא ישכח את התובנה הזאת.
או למשל אם למישהו היה חבר אמת לתקופה מסויימת, אין לו דרך למחוק ולשכוח איך כזאת אהבה מרגישה והוא לא יכול להגיד "אין כזה דבר אהבה אמיתית".
אז איך מישהו שטעם קדושה אמיתית יכול להתכחש / להתעלם מזה?
אז התשובה שנראה להגיד שאף אחד מהם לא טעם את זה מסיבות שונות. אך זה לא הגיוני לי שמתוך האלפים ואולי יותר מדי שנה (ועם השנים זה מצטבר להרבה מאד אנשים) אף אחד לא טעם טעם של קדושה.

תשובה:

שלום וברכה

ראשית השאלה שלך משמחת, מראה על חיבור אמיתי לה' יתברך וזה נפלא. ולעצם שאלתך, קודם כל כל יהודי צריך לדעת היטב שיש יצר הרע! ויש לו כח עצום, ואל תאמין בעצמך עד יום מותך! וכל אחד צריך לחזק ולהתחזק כל הזמן, ולשמור על עצמו מדברים אסורים, כי זה גורר ומביא את האדם למקומות שלא חשב להיות בהם. וזו כבר תשובה לגבי חלק מהאנשים. וחלקם הגדול האחר אכן מגיע לכך מחוסר חיבור ראשוני, או ממצבים נפשיים שונים, חברתיים, משפחתיים ואפילו נפשיים. כל אחד בהתאם לענינו ולמצבו. אז קודם כל כל אב ואם בישראל יתנו לילדים בית מלא אור אהבה וחום, כמו כן יתנו בבית דרך והשקפה ושמחה אמיתית במצוות, וחוויה בחגים ובשבתות, וגם יקפידו בכל עת לשמור על הבית מאינטרנט שאינו מסונן היטב היטב, ספרות לא נכונה ושאר מרעין בישין.

שנזכה לכל הישועות.

רבני בית הוראה
רבני בית הוראה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל