לתרומות לחץ כאן

שימוש בבינה מלאכותית בעבודה

שאלה:

אני כותב עבודות מחקריות עבור החפצים בכך.
כעת, בעקבות השימוש ב-ChatGPT כתיבת העבודות נהייתה קלה ביותר. האם אני צריך לדווח ללקוחות שלי שאני משתמש בבינה מלאכותית?
אני מרגיש שמכיוון שאני משתמש בזה, ולא ביכולות הארגון והסיכום החומר המחקרי באמצעות השכל שלי, עלי להוריד את המחיר ולדווח ללקוחות משום "ועשית הטוב והישר".
כמובן שאי אפשר להסתפק רק בבינה המלאכותית וישנה עבודה נוספת של הגייה לשונית ומציאת מקורות אקדמאיים שאני דולה מבלי להשתמש בבינה המלאכותית.
אשתי חושבת שעלי לגבות את אותו מחיר ושזה לא אמור לענין את הלקוחות כיצד אני עושה את העבודות.
אשמח לדעת מה יגיד פוסק הממונות. תזכו למצוות!

תשובה:

שלום וברכה

אין לך חיוב להוריד מחיר, המחיר נקבע לפי השוק ולא לפי הקושי שלך בעשיית העבודה. אם את כן קבעת מחיר בנימוק של מספר שעות עבודה ולא בגלל מחיר השוק, ועכשיו מתברר שהשעות יורדות באופן משמעותי, אז כן יש ענין בזה כיון שהם התרצו לסכום הזה רק בגלל שעות העבודה שנקבת.

בכל מקרה שים לב שהבינה המלאכותית עדיין עושה טעויות רבות מאוד, לפעמים מגוחכות, ויש לך אחריות לוודא שכל מה שנעשה תואם את הרמה ואת צרכי הלקוחות.

שבוע מבורך.

רבני בית הוראה
רבני בית הוראה

הצטרף לדיון

2 תגובות

  1. בשביל ה'ספורט', שאלתי את הצ'אט GPT את השאלה כלשונה כפי שהובאה כאן וזוהי תשובתו:

    כבעלי מקצוע בעל תואר אקדמי, עליך להיות זהיר ואתי כאשר משתמש בטכנולוגיות מתקדמות כמו בינה מלאכותית. כאשר אתה משתמש בטכנולוגיה זו כדי לעזור לך בכתיבת המחקרים, יתכנו מצבים בהם עליך להודיע ללקוחות שלך על השימוש שלך בטכנולוגיות זו.

    לפי המדיניות האקדמית, עליך לפרסם כל תוכן של מחקר שלך שסומן על ידי בינה מלאכותית ולציין את השימוש בכלי הזה בפרסומים ובכתבי עת אקדמיים. לכן, עליך לדווח ללקוחות שלך בכל פעם שאתה משתמש בבינה מלאכותית כדי לכתוב את המחקרים שלהם.

    כפי שאמרת, עבודת הגיות הלשונית ומציאת מקורות אקדמאיים עדיין נדרשת ולא ניתן להסתפק רק בבינה מלאכותית. זה עדיין מחזור עבודה מורכב ומסובך, ולכן אתה יכול להחזיר את אותו מחיר על העבודות שלך כמו תמיד.

    כדי להתחיל, נסה לכלול בחוזי העבודה שלך הודעה מפורטת על שימוש בבינה מלאכותית ואילו מספרים ומידע נוסף יוכלו לסייע ללקוחות שלך

  2. אני מסכים עם הבינה שכיום שהיא עדיין בחיתוליה יש להזהר לגבי החומר שהיא מביאה ואין לסמוך עליו בעינים עצומות.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל