לתרומות לחץ כאן

חוגגים מרחוק

להצטרפות לאלפי המנויים ולקבל את העלון חינם, לשלוח הערות או תגובות, נא ליצור קשר עם הרב יהושע אלט בכתובת yalt3285@gmail.com. העלון מתפרסם בשש יבשות וביותר מארבעים מדינות ברחבי תבל.

כדי לרכוש אחד מהספרים (באנגלית) של המחבר (עותק או ספר אלקטרוני) ולקבל אותו במשלוח עד דלת ביתך, אנא שלח דוא"ל לכתובת yalt3285@gmail.com  או בקר בכתובת https://amzn.to/3eyh5xP.

המחבר מרשה ומעודד לכל מי שרוצה להעתיק ולהפיץ את העלון לזכות את הרבים.

ר' אלט זכה ללמוד תחת הרה"ג מרדכי פרידלענדער זצ"ל והוסמך לרבנות על ידי הרה"ג זלמן נחמיה גולדברג זצ"ל. ר' אלט הוציא שלשה ספרים במגוון נושאים בעניעי יהדות ומחשבת ישראל. כתביו מופיעים באנגלית, אידיש, עברית, גרמנית וצרפתית.

חוגגים מרחוק

ב-1778 התחתן ר' עקיבא איגר (1761–1837), רק בן 17 היה. לרוע המזל, רוב משפחתו כולל הוריו לא יכלו להשתתף בחתונה. בין אלה שלא יכלו להגיע היה דודו, ר' וולף איגר (1756–1795), אחד המנהיגים היהודים הנודעים באותה תקופה. במקום זה שלח מכתב, שנדפס מאוחר יותר בשו"ת ר' עקיבא איגר. הוא כותב (ש"ע או"ח, כט), "כל מנהיגי העיר שמחים יחד על החגיגה שנעשתה בשמך." ר' עקיבא איגר השיב למכתב זה (שו"ת רעק"א, ל):   אלף תודות לאדוני בנוגע למה שהוא עשה, ל לשמוח ביום חתונתי בפומבי, וזה סימן בטוח לעוצמת אהבתו, אם כי איני יודע מדוע [הוא חגג כך]…

 

סיפור דומה התרחש אצל ר' אברהם גרודזינסקי (1883–1944), המשגיח של ישיבת סלבודקה, בעת ביקורו בוורשה. הוא הציץ לפתע בשעונו והחל לשיר ולרקוד. הוא הסביר, "ברגע זה אחד מהתלמידים שלי מתחתן בסלבודקה. אמנם איני יכול להשתתף באופן אישי בחתונתו ולקיים את המצווה הגדולה של שמחת החתן, אך בכל זאת אני שמח גם מרחוק, כי אני שמח מאוד בשבילו".

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *