לתרומות לחץ כאן

שוכרים המותירים כסף בקופת ועד הבית – המשך

שאלה:

בשבוע שעבר ניסינו לשגר שאלות המשך שלא נקלטו בדף המקור או לא נצפו ע"י רבני בית הדין. אז נעתיק מהתחלה.
שלום. גרנו כ-17 שנים בשכירות ושילמנו בקביעות לועד הבית. בעוד כשנה נעזוב והמעבר והמשכנתא מכבידים עלינו כלכלית. אנו יודעים שיש בקופה עודף של מעל 50,000 ש"ח – כאלף וחמש מאות לכל דייר, בחלוקה יחסית. אנו שואלים האם תהיה לנו הזכות לדרוש בחזרה את התשלום העודף שלא נעשה בו שימוש, כי איננו צריכים לממן את הדייר הבא. או שיש לנו זכות לא לשלם את השנה הקרובה. נודה לתשובתכם
תשובה:
שלום וברכה,
הכסף שנמצא בקופת ועד הבית הינו כסף משותף של כל הדיירים. דיירים שמוכרים את הדירה ונשאר סכום גבוה בוועד הבית מותר להם לדרוש את היתרה. ולכן באפשרותכם לדרוש את העודף שנשאר בקופת וועד הבית, או לא לשלם במועד הקרוב כדי שיקוזז עם היתרה שיש בוועד הבית.
בהצלחה.
כעת יש לנו שאלות המשך: 1. הבניין היה קיים שנים ספורות לפני תקופת השכירות שלנו של ה-17 שנים. בלתי ניתן לשחזר כמה כסף היה בקופת הועד לפני שאנו שילמנו. האם זה משנה? 2. ועד הבית טוען שאו-טו-טו הוא מבצע בבניין תיקונים משמעותיים. כמו החלפת מנוע המעלית והחלפת הצנרת המובילה מדודי השמש לבתים, ולשם יופנה העודף שנצבר בקופה. אך אנו טוענים מנגד שאלו הם הוצאות שבין כה וכה היינו מטילים על המשכיר שלנו ולא היינו משלמים מכיסנו. ולפיכך העודף עדיין מגיע לנו. עם מי הצדק?

תשובה:

שלום וברכה,

1. מסתבר שרובא דרובא של הכסף הגיע ב17 שנה אחרונות, ולכן יש להשיב לפחות את רוב הכסף.

2. תיקונים ברכוש המשותף לא מוטל על השוכר אלא על המשכיר. ולכן יש להשיב לכם את העודף, והוועד הבית יגבה את עלות התיקונים מהמשכיר. או שאתם השוכרים תקזזו את הוצאות התיקונים מדמי השכירות.

בהצלחה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל