לתרומות לחץ כאן

הרעיון של התפילה / צניעות מאוזנת

שאלה:

אם תפילה התקבלה אז זה בגלל שהתפללתי טוב, חזק והמון..? אם לא כנראה לא התפללתי מספיק או שה' צריך עוד תפילות..?

יש קו צניעות שההלכות שם מאד מאד קיצוניים.. כמו לדוגמה לא ללבוש שתי צבעים על חולצה והמון דברים ממש קיצוניים בקיצור השאלה שלי היא האם אני צריכה ללכת בדרך זו או בדרך הערכים שלי ובדרך הנורמטיבית ולא מעורר תשומת לב גדולה מידי…?

תודה לך,

תשובה:

שלום וברכה

1. ודאי שזה לא נכון! אדרבה, אדם שמתפלל חזק ואז הוא אמר לעצמו שעכשיו ראוי שה' ישמע תפילתו כי התפלל היטב, זה עיון תפילה שחז"ל ראו בו חטא! אנחנו בוטחים בה' שאת הטוב בעיניו הוא עושה, אלא שיחד עם זה אנחנו יודעים שני דברים: א. יש דברים שבורא עולם ממתין בהם לתפילות שלנו, כדי לחזק אותנו באמונה ולהמחיש לנו בלב את האמונה בו יתברך, ולכן יש דברים שיבואו רק על ידי תפילה אבל לא נדע מה כן ומה לא. ב. התפילה היא שוןרש האמונה וגם בלי הצורך לבקש דברים, הזכות הגדולה ביותר, והחובה הגדולה ביותר, הוא להתפלל אליו באמת ובתמים ולבקש את קרבתו. יחד עם זה, רק להאמין שאין רע יורד מלמעלה ואין אדם נוגע במוכן לחברו כמלוא הנימה.

2. אינני יודע מה זה הקו שאת שומעת, צריך גם להמנע מדברים קיצוניים מידי, יש ללכת כמו בת בית יעקב יראת שמים, בבתי יעקב מדריכים לצניעות מאוזנת ונכונה, ללבוש יפה נעים עדין וסולידי, וכך צריך להיות. יש ספר מצויין בשם עוז והדר לבושה של הרב פאלק שהוא לדעתי נותן את הכללים המאוזנים.

ברכה והצלחה ושבת שלום.

הצטרף לדיון

תגובה 1

  1. לצערינו "קווי צניעות" צצים כפטריות אחר הגשם, והנשים מעבירות אחת לשניה "האזיני לקו, תשמעי סיפורים ותזכי לישועה". אמנם חיזוק בצניעות בהחלט יכול להביא ישועה, לדוגמא – אשה שהולכת עם חצאית מעל הברך, ומקבלת על עצמה לכסות את הברך, בהחלט תזכה לישועה. אבל האזנה לסיפורי מעשיות (שרובם לא היו ולא נבראו) לא תוביל לשום מקום.

    יש להדגיש שאין שום פיקוח תורני על קווי הצניעות, ולרוב הדברים הנאמרים שם אין שום קשר לתורה ולהלכה. צריך להיות ת"ח גדול כדי לדעת מה הלכה ומה סתם חומרא או גרוע מכך, המצאה. ואשת אברך צריכה להתייעץ עם בעלה בכל הנוגע להלכה, ולהתרחק מקווים כאלה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל