לתרומות לחץ כאן

תפלה בחושך

להצטרפות לאלפי המנויים ולקבל את העלון חינם, לשלוח הערות או תגובות, נא ליצור קשר עם הרב יהושע אלט בכתובת [email protected]. העלון מתפרסם בשש יבשות וביותר מארבעים מדינות ברחבי תבל.

כדי לרכוש אחד מהספרים (באנגלית) של המחבר (עותק או ספר אלקטרוני) ולקבל אותו במשלוח עד דלת ביתך, אנא שלח דוא"ל לכתובת [email protected]  או בקר בכתובת https://amzn.to/3eyh5xP.

המחבר מרשה ומעודד לכל מי שרוצה להעתיק ולהפיץ את העלון לזכות את הרבים.

ר' אלט זכה ללמוד תחת הרה"ג מרדכי פרידלענדער זצ"ל והוסמך לרבנות על ידי הרה"ג זלמן נחמיה גולדברג זצ"ל. ר' אלט הוציא שלשה ספרים במגוון נושאים בעניעי יהדות ומחשבת ישראל. כתביו מופיעים באנגלית, אידיש, עברית, גרמנית וצרפתית.

תפלה בחושך

 

אנחנו יודעים שליעקב היו הרבה צרות – לבן, עשו, רחל, דינה, יוסף, שמעון ובנימין. במיוחד בזמנים של כאב צריך להתפלל. דבר זה דומה למה שכותב השולחן ערוך שכשם שהציבור צם ומתפלל על הכאב הקהילתי, כך גם כל יחיד צריך להתענות ומתפלל על כאבו האישי (ש"ע, או"ח, תקע"ח:א). יכול להיות שה' שלח את הסבל כדי שהאדם יתפלל, בדומה למה שאומר המדרש שה' עשה את האמהות עקרות כי הוא משתוקק לתפילה שלהן (בראשית רבה מה:ד).

 

 

איזו תפילה תיקן יעקב? מעריב (ברכות כו:), תפילת הלילה. זה מתייחס גם לתפילה לתקופות האפלות בחייו של אדם, כפי שהיה במקרה של יעקב, האדם שסבל צרות עצומות בחייו.

Writer of the weekly Fascinating Insights Torah sheet in Englishעברית ,אידיש and français

Author of Four Books including the recently released "Amazing Shabbos Insights"

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *