לתרומות לחץ כאן

לעזור בבית או ללמוד ולקנות מוכן?

שאלה:

ב. שלום, אם קשה לאשתי מבחינת הזמן ללוש חלות ולהכינן בערב שבת, האם מומלץ שאני אעשה זאת גם אם הדבר יבוא על חשבון לימוד תורה? [ידוע לי שהאול"צ מיקל בהפרשת חלות בימינו שיקנו חלות מהמאפייה אך לדעת רבים צריך גם בימינו לקנות].
ב. מרוב הכנות מרובות לשבת [סידור ושטיפת בית, בישולים, שטיפת כלים] יוצא הרבה פעמים בעיקר בחורף שכמעט ואין זמן ללמוד ביום שישי. האם עדיף לי, אם יש לי יכולת כלכלית, לקנות הכל מקייטרינג ולהזמין מנקה וכו' למעט דבר אחד שנעשה בעצמנו, כדי שאוכל לשבת ולעסוק זמן רב בלימוד? תודה רבה!

תשובה:

שלום וברכה

שאלותיך קוטביות קצת… האמת באמצע. טבעי שבבית יהודי יש לחץ ועבודה ביום שישי וזה מצויין, גם אם הבעל עוזר ופחות לומד, זה טבעו של בית יהודי עם ילדים וכו'. בית שהאוכל בא מקייטרינג הוא בית קר ולא מחבק, אוכלים אוכל של בית אוכל של אמא, יחד עם זה ניתן להקל בדברים קשים, לא צריך לאפות חלות ובטח לא ביום שישי. בזמנינו שיש מקפיא ניתן לאפות גם ביום רביעי, ולמען האמת אשתי אופה ברגעים אלו ממש – יום שני… גם לקנות חלות במכולת זה בסדר, אבל שיהיה אוירה של אוכל ביתי והכנה ושמחה של מצוה בבית. ללמוד על מנת לעשות… ואם נעזרים מידי פעם בקייטרינג או מנקה כשלאשה קשה זה גם בסדר.

בהצלחה רבה וחיים שמחים ומאושרים.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל