לתרומות לחץ כאן

צבירת שפע

להצטרפות לאלפי המנויים ולקבל את העלון חינם, לשלוח הערות או תגובות, נא ליצור קשר עם הרב יהושע אלט בכתובת [email protected]. העלון מתפרסם בשש יבשות וביותר מארבעים מדינות ברחבי תבל.

כדי לרכוש אחד מהספרים (באנגלית) של המחבר (עותק או ספר אלקטרוני) ולקבל אותו במשלוח עד דלת ביתך, אנא שלח דוא"ל לכתובת [email protected]  או בקר בכתובת https://amzn.to/3eyh5xP.

המחבר מרשה ומעודד לכל מי שרוצה להעתיק ולהפיץ את העלון לזכות את הרבים.

ר' אלט זכה ללמוד תחת הרה"ג מרדכי פרידלענדער זצ"ל והוסמך לרבנות על ידי הרה"ג זלמן נחמיה גולדברג זצ"ל. ר' אלט הוציא שלשה ספרים במגוון נושאים בעניעי יהדות ומחשבת ישראל. כתביו מופיעים באנגלית, אידיש, עברית, גרמנית וצרפתית.

צבירת שפע

המהרש"א (חדושי אגדות, נדה סה., ד"ה כיון) כותב שאדם צריך להפריש כסף לזקנתו.

 

אנו יכולים ללמוד ממעשיו של יוסף – חוץ משנות השפע אלא גם משנות הרעב (בראשית מא). כמו כן, אדם צריך לצבור כסף כשהוא צעיר יותר לעת  זקנה. זהו השתדלות ראויה, כשם שאדם היה עושה השתדלות לענינים אחרים שהתורה דורשת.

 

רמז לכך ניתן למצוא בפסוק "בזעת אפיך תאכל לחם" (בראשית ג:יט),  זה יכול להתפרש כבזעת אפיך, עבודה, כך שתאכל לחם בעתיד, שיהיה לך מזונות כשתהיה מבוגר. עבור רוב האנשים, הם מגיעים לצומת בחייהם כשהם חיים מהעבודה שעשו כשהיו צעירים יותר.

Writer of the weekly Fascinating Insights Torah sheet in Englishעברית ,אידיש and français

Author of Four Books including the recently released "Amazing Shabbos Insights"

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *