לתרומות לחץ כאן

כשרויות מהודרות

שאלה:

שלום וברכה!
רציתי לשאול, כמה שאלות.
א. שמעתי וקראתי, שיש היום יותר זיוף וקלות דעת בנושא הכשרויות בבשר, וקראתי את התשובות ההלכתיות באתר לגבי זה, אני עוד צעיר ולא יצא לי עוד ללמוד הלכות שחיטה בכלל אפילו לא ידע בסיסי..השאלה שלי מדין מה אפשר לסמוך על כשרויות הבד"צ הטובים והמוכרים, האם יש דין היתר לסמוך, אפילו שיש שמועות עדויות סרטונים, ומצד שני עדויות של בעלי הכשרות לטובה ותמיכה רבנית בכל הכשר ורבניו, מהו הכלל המתיר? אשמח לדעת, כדי לאכול יותר ברוגע.
ב. לאשתי יש קטרינג (יותר ארוחות חלביות ועוגות משובחות..), זה משהו ביתי ולא גדול יחסית, אבל ברוך השם יש הזמנות, אין הכשר..אבל כל המוצרים ניקנים מיש חסד בכשרות בדצי"ם גבוהיים עדה חרדית לנדא..ואת עניין הפרשת חלה ובדיקת תולעים למדתי..בפועל מזמינים אנשים חרדים בכמויות מהאזור שאנחנו גרים שהוא חרדי למהדרין..
האם ההנהגה היא בסדר, או שיש להביא משגיח, או לחשוש יותר, או שזה ככל האוכל המוכן בבית, רק בכמות גדולה יותר, זה אולי נשמע נהרוין אבל אני שואל על באמת כדי לדעת מהו הגדר הנצרך.
ג. בפועל איזה דברים צריך לבדוק שאני נכנס למסעדה בכשרות, לנדא רובין עדה חרדית מחפוד..לסמוך על התעודה, או בכל מקום כזה לבדוק בפועל שהוא נמצא וכו'..כתבתי השגחות אלו כי רק באלו אני נכנס בעיקר בבשרי.
שאלתי המון שאלות באתר, ותמיד נהנתי, אשריכם, תבורכו מיפי עליון.
יישר כח!

תשובה:

שלום וברכה

1. אם אתה קונה בכשרויות המהודרות אתה יכול לסמוך. ההכפשות חסרות בסיס עובדתי רציני. אתה אומר שכבר קראת מה כתבנו באריכות, אז די בכך… אבל בהחלט חיוני לקנות רק בכשרות מהודרת, אני מכיר את העדה החרדית והרב לנדא ושארית ישראל ככשרויות מהודרות מאוד.

2. אין לך חיוב להביא משגיח, אבל תלך לרב מקומי לראות שאכן את השולט טוב בהל' הפרשת חלה ושאתה בקי בכל עניני שימוש בסכין עם בצל וכדומה. הונים יעשו את השיקול שלהם אם הם רוצים משגיח או לא, זה לא חיוב שלך בכל מקרה.

3. אם את ההולך למקום בכשרות מהודרת די בכך, לא מוטלת עליך חובה לבחון את המשגיח…

 

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל