לתרומות לחץ כאן

בת מצווה בפורים

שאלה:

שלום רב!
האם זה בסדר לערוך מסיבת בת מצווה יחד עם סעודת פורים?
והאם יש בעיה לערוך מסיבה כזו עם המשפחה המורחבת משני הצדדים ללא הפרדה?
תודה רבה!

תשובה:

שלום וברכה

ראשית מזל טוב ורוב נחת!

ספציפית לגבי פורים אין בכלל בעיה של אין מערבין שמחה בשמחה ומותר גם לעשות חתונה בפורים [הגרש"ז אויערבך כידוע התחתן בפורים, כיון שלא רצה לגרום לביטול תורה לחבריו] הארכנו בזה כאן. כדאי לעיין.

בנוגע לצניעות, אינני מכיר את המשפחות את ההרכב והכמות של האנשים והמקום בו אתם הולכים לעשות שמחה זו, באופן כללי כאשר זה שתי המשפחות המצומצמות, קצת דודים, ויושבים בצניעות, גם אם אין מחיצה ממש זה בסדר, והכל לפי הענין.

ברכה והצלחה

הצטרף לדיון

5 תגובות

  1. שלום וברכה,
    אפרט קצת יותר כי אני ממש מתלבטת ולא יודעת מה לעשות.. מדובר בשני צדדים מאוד מודרניים, על כל המשתמע מכך.. והאירוע אמור להתקיים בביתנו – בית פרטי. מקומות הישיבה גם בסלון וגם בחצר. בגלל שמדובר בחג אני מאמינה שהאווירה תהיה יותר פתוחה ומעורבת.. האם זה בסדר או עדיף לוותר על זה ודי?

    ושאלה נוספת, לא קשורה, אבל אם כבר כותבת לרב אשמח לשמוע תשובה (ומבקשת מראש סליחה עליה..). האם מותר לאישה לצפות במשחקי המונדיאל (בבית, בלי חבר'ה – כך שלא גורם לביטול תורה של גברים או הסתכלות במראות אסורים)? אני שואלת כי באמת זה משהו שמאוד חשוב לי.. ביום יום משתדלת לא להיכנס לזה (התעניינות בספורט) כי זה גורם לי להרבה בזבוז זמן וירידה רוחנית, אבל בתקופה זו צריכה משהו שיעודד וירומם את רוחי, ואולי זה נשמע מוזר, אבל זה ממש עוזר לי.

  2. לשיקולך, את את חושבת שזה יכול להיות לא טוב אז זה באמת לא טוב! בת מצוה צריכה להיות אירוע מרגש מרומם ולא הזדמנות להפקרות…
    אין איסור לאשה לצפות במשחקי ספורט אבל אני לא מכיר מכשירים ראויים שניתן לצפות בהם… אינטרנט מסונן לא יביא את זה…

  3. בגלל תחום העיסוק שלי לצערי יש לי אינטרנט שיכולה לפתוח בעת הצורך.. אבל דווקא כשקראתי את השאלה שלי, הבנתי שזה לא מה שה' רוצה ממני. למרות הניסיון הגדול, דווקא בזמן זה, ר"ח כסלו, בל"נ אקבל על עצמי לא לצפות במשחקים שמסמנים את תרבות יוון, ובמקום זאת בשעות המשחק אולי לצפות דווקא שיעורי תורה, ששם נמצא האור האמיתי.. תודה רבה!

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל