לתרומות לחץ כאן

שימוש במשאבות מים בבניין בשבת

שאלה:

לכבוד הרב,
בבלוק בשכונה לא דתית (אך יש דיירים חרדים), יש משאבות של הבניין שמתברר מול משמרת השבת שצריך לעשות שם שינויים כדי להכשיר השימוש שלהם בשבת.
יש פרוצדורה מסובכת מול הוועד כדי לעשות משהו בנושא, כבר חודשים ארוכים ולא קורה כלום שם, אי אפשר לעשות שום שינוי שם ללא רשות הוועד (אפילו אם זה ישולם באופן פרטי), כרגע הוועד עדיין לא עשה שום דבר כדי לבדוק אילו פעולות צריך לעשות כדי להכשיר את השימוש בהן (הוא צריך לפעול מול חברת התחזוקה כדי לבדוק את זה).
השאלה – במצב הנוכחי האם יש בזה בוודאות חילול שבת בשימוש (לא משאירים ברז פתוח כל השבת)?
במצב שעלות היא ללא השתתפות הדיירים העלות מגיע לעשרות אלפי ש"ח, זה סכום שצריך לשלם בכל מקרה כדי להכשיר אפילו אם עושה את זה לבד?

תודה

תשובה:

שלום וברכה

אינני יודע במה בעצם מדובר, אם מדובר במשאבות שמופעלות מידית בכל פתיחה וסגירה של הברז אז זה ממש אסור, כמו להדליק אור וכדומה… אבל צריך לדעת בדיוק במה מדובר, אני מציע לעשות אסיפת דיירים של כל הדיירים הדתיים חרדים, התארגנות משותפת תחייב את הועד לפעול. כאשר רק אתה לבד פונה אין התייחסות מספקת… לצורך מפגש כזה תבקש חוות דעת כתובה של משמרת השבת או של המכון הטכנולוגי להלכה של הרב הלפרין כדי שתוכל להסביר את הבעיה לתושבים וגם לועד וכדי שכל הענין יהיה רציני יותר.

בהצלחה רבה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל