לתרומות לחץ כאן

הזמנת משיח

להצטרפות לאלפי המנויים ולקבל את העלון חינם, לשלוח הערות או תגובות, נא ליצור קשר עם הרב יהושע אלט בכתובת [email protected]. העלון מתפרסם בשש יבשות וביותר מארבעים מדינות ברחבי תבל.

כדי לרכוש אחד מהספרים (באנגלית) של המחבר (עותק או ספר אלקטרוני) ולקבל אותו במשלוח עד דלת ביתך, אנא שלח דוא"ל לכתובת [email protected]  או בקר בכתובת https://amzn.to/3eyh5xP.

המחבר מרשה ומעודד לכל מי שרוצה להעתיק ולהפיץ את העלון לזכות את הרבים.

ר' אלט זכה ללמוד תחת הרה"ג מרדכי פרידלענדער זצ"ל והוסמך לרבנות על ידי הרה"ג זלמן נחמיה גולדברג זצ"ל. ר' אלט הוציא שלשה ספרים במגוון נושאים בעניעי יהדות ומחשבת ישראל. כתביו מופיעים באנגלית, אידיש, עברית, גרמנית וצרפתית.

הזמנת משיח

ר' שלמה קלוגר (טוב טעם ודעת, הקדמה) אומר לנו שכל ספר שמתפרסם משמש לזרז את בוא הגאולה הסופית. הגעתו של משיח מואצת על ידי כתיבת ספרים. זה בדיוק כמו שהגעתו של משיח תלויה בכל הנשמות שבשמים שייוולדו (יבמות סב.).

 

 

הפסוק אומר עשו ספרים הרבה אין קץ, הכנת ספרים רבים ללא הגבלה (קהלת יב:יב). ר' שלמה קלוגר מסביר את עשות ספרים כהנחיה שמשמעותה לייצר ספרים רבים. למה? כי אין קץ, סיום הגלות שלנו עדיין לא הגיע. לאחר שהתקיימה מכסת הספרים שה' קבע שיש לכתוב, רק אז יכול המשיח לבוא. בואו של המשיח מותנה בספרים האלה שצריך לכתוב וללמוד.

Writer of the Fascinating Insights Torah sheet in Englishעברית ,אידיש and français

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *