לתרומות לחץ כאן

תפילה על גשמיות / ברכת כהנים

שאלה:

שלום וברכה,
יש לי שתי שאלות:
1. האם כאשר אדם מתפלל כשהוא מרגיש שזו עת רצון וליבו פתוח, במיוחד בזמנים כאלו אבל גם בכל השנה, על רוחניות וקדושה, האם זה יכול לעבוד גם על גשמיות? או שצריך לבקש על זה בנוסף.. כי לעיתים מרוב שהוא רוצה להתקרב וזה מה שבוער בו, הבקשות על הגשמיות קצת נזנחות והלב פחות פנוי אליהם
2. ידוע שברכת כהנים זו ברכה שהשם מברך את עמ"י, האם זה רק כאשר הכהנים מברכים בברכת כהנים בבית כנסת? או גם כאשר האב מברך את ילדיו בשבת או נניח בקריאת שמע שאומרים את הפסוק, אם לא אז מה לכוון?
תודה רבה!

תשובה:

שלום וברכה

1. אשרייך שכך את מרגישה! אמנם אם מעמיקים באמונה איך הכל מאיתו יתברך, אז מבינים שכיון שכל דבר ממש בא ממנו, יש להתפלל על זה וזה גם עבודת ה'. אני משתדל להתפלל מאוד בפרטות על כל הדברים הגשמיים גם כן, עבורי ועבור ילדי וכו'.

2. הסגולה המיוחדת של ברכת כהנים, שבה זו ברכה מה' יתברך שהכהנים הם רק כלים להעבירה [ראה כלי יקר פרשת נשא], היא מיוחדת לברכת כהנים. אבל גם הברכה שהאב מברך את בנו בליל שבת סגולתה רבה. בס' העיקרים מבאר שהאב הוא צינור של שפע לבניו, ונתינת ידיו על ראשם מסמלת זאת. תמיד הפסוק הזה מסוגל לברכה וישועה, אבל כאמור ברכת כהנים יש לה משהו יחודי.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל