לתרומות לחץ כאן

ההסתרה שבתוך ההסתרה

שאלה:

שלום עליכם כבוד הרב שנה טובה ומבורכת חתימה טובה
אני יודע שכאן זה לא קו ההלכה ברסלב פשוט לא מצאתי אחד כזה וחשבתי שאולי אתם תוכלו לעזור לי הסתכלתי על המשפט ואפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה בוודאי גם שם נמצא השם יתברך מה זה הסתרה שבתוך ההסתרה שאדם מסתתר הוא לא יכול להסתתר פעם שנייה הוא כבר מוסתר אני יודע שזה נשמע סינית אבל המשפט לא מסתדר אשמח לביאור הדברים תודה רבה!

תשובה:

הסתרה שבתוך ההסתרה לא הכוונה שהאדם מסתתר, אלא שהקב"ה מסתתר, אנחנו לא מרגישים בו חלילה, יש קשיים בחיים ויש כל מה שנראה לנו טבע, ויש מה שנראה לנו רוע, ובתוך כל זה צריך לדעת שה' נמצא והכל לטובה והוא איתנו ובעזרת ה' ניוושע.

שנה טובה ומבורכת.

הצטרף לדיון

3 תגובות

  1. ברשות הרב ארצה לחדד את הדברים.
    ראשית, לא צריך "קו הלכה ברסלב", מה שאמר רבי נחמן הוא אמת לאמיתה של תורה, ולא צריך להשתייך לחסידות כזו או אחרת כדי לדעת וללמוד את תורתו הקדושה.

    כוונתו של רבי נחמן שלפעמים אדם נמצא בהסתרה, כלומר מעין ימי החושך שדיבר עליהם הרמב"ן שהיה מגדולי המקובלים, זה מצב שמוכר לכולנו.
    אבל לפעמים, אדם אפילו לא יודע שהוא בהסתרה, כלומר הוא כל כך בחושך, שאפילו את הדעת הזו שישנה הסתרה, גם זה נעלם ממנו וממילא החושך גדול יותר, הכל נראה חשוך ושחור ומייאש, ואז אם יחזק עצמו בידיעה שגם שם בחושך שהוא נמצא בו, גם את החושך הזה השם שם לו ומשגיח עליו, ממילא יוכל לחזק רוחו ולהתעלות משם ולהדבק בו יתברך.
    כך נראה לענ"ד

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל