לתרומות לחץ כאן

פרוזבול של אתר דין

שאלה:

בס"ד

שלום הרב,
אם אני עושה פרוזבול אונליין(דרך האתר) ואני נותן הלוואה ואומר ללווה שיחזיר לי בראשון זה ישמט?
ואיך אני יכול לדעת שאכן הפרטים שלי נתקבלו במערכת?
תודה רבה כבוד הרב

תשובה:

שלום וברכה,

ההלוואה שאתה עושה היום היא לא תשמט אם אתה עושה פרוזבול אונליין דרך אתר דין, כיון שבית דין עורכים עבורך פרוזבול בערב ראש השנה. אם אתה רוצה שתהיה הלוואה שלא תשמט אתה צריך לעשות הלוואה נוספת בערב ראש השנה אחרי שעה 11 בבוקר. 

בהצלחה.

מקורות:

הצטרף לדיון

2 תגובות

  1. בס"ד
    מה שקרה הוא כך:

    עשיתי פרוזבול העדים היו שני אברכים(אני בחור).אמרתי להם שאין לי קרקע אז אני חושב שצריך לעשות קנין כי מטלטלין נגבים אגב קרקע.לא היה להם עט והעט שלי הרי לא מועיל.
    אז הוא רצה לתת לי את הכיפה בתור סודר ואמרתי שאני לא יודע (חשבתי שצריך כלי שיש בו ג' על ג' אני לא יודע מה השטח של הכיפה) בכל אופן עבר אחד לידנו מהאזור שהוא די בגדר של קטן/שוטה כי הוא מצד אחד מבין מצד שני יש לו דמיונות והוא יכול להמציא דברים.(כנראה שיש לו פיגור).בכל אופן הם לקחו ממנו עט ובו עשיתי הגבהה. השאלה האם יכולתי לעשות הגבהה עם העט שלו.(יכול להיות שטעיתי במה שאמרתי להם אבל בכל מקרה הם לא ידעו בצורה ברורה)
    ועוד שגם אחד מהם אמר לי שלא נראה לו שצריך לעשות קנין אז גם בזה שאלתי את עצמי האם הוא התכוון להקנות לי חלק בקרקע….

  2. יש לך טעות – אין צורך שלמלווה יהיה קרקע, מלווה שאין לו קרקע יכול לערוך פרוזבול. צריך שללווה יהיה קרקע. וכדי להקנות לו קרקע יכול לקחת את הכיפה של אחד העדים [ולכיפה יש ג' אצבעות על ג' אצבעות – ואם לא אז אוי ואבוי…]. אין אפשרות לעשות קניין עם חפץ של קטן כיון שאין באפשרותו להקנות.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל