לתרומות לחץ כאן

ברכה על ציצית בלי נטילת ידים

שאלה:

שלום.
אם נעלתי נעליים ואז שמתי ציצית מותר לי לברך על הציצית מבלי שאני נוגע בשום סידור לפני שאני נוטל ידיים בגלל הנעליים או שעליי ליטול ידיים תחילה?

תשובה:

הנושא של נטילת הידים חשוב יותר מצד הברכה מאשר מצד נגיעה בסידור… לכתחילה יש ליטול ידים בדיעבד כשאין מים בסמוך, אם שפשפת בבגד גם אפשר לברך.

 

הצטרף לדיון

2 תגובות

  1. ברשות הרב, (ואם יש גם טעות אשמח לתיקון)
    חשבתי שיש כמה מצוות שאדם שלא מקיים אותם הוא מפסיד את עסקת חייו, למשל ציצית.
    ואמחיש: יבוא אדם לבית דין של מעלה אחרי 120,יראה את כל הזכויות שלו, ופתאום יבין שהיה יכול להיות עם פי 2 מצוות ,אם היה לובש טלית קטן במשך היום! משום שהרי בכל רגע שלובש ציצית מקיים מצווה גדולה שנאמרו עליה דברים גדולים מאד, יוצא שע"י ציצית מקיים ביממה כעשרות אלפי מצוות! יש אנשים שומרי מצוות שאם נחבר את כל המצוות שעושים ביממה לא נגיע לכמות מצוות שירוויחו ממצוות ציצית!(כמובן שהחישובים שעשיתי רק להמחשה, כי רק ה' יודע את המדרגה האמיתית של כל אחד לפי מסירות הנפש שלו ,השמחה, הרצון, וכו.. למצוות, וכן בוודאי שכל מצווה אחרת יש לה את המעלה המיוחדת שלה והנשמה חייבת למזון את כל המצוות, אפילו אם מקיימים אותם פחות פעמים.. כמו שכל אבר בגוף האדם חשוב מאד),כנראה שכך גם לגבי המצווה לגור בארץ ישראל!! שהרי מקיים בכל רגע מצווה , ויתכן שיש עוד. מה כבוד הרב אומר על הדברים?, תודה רבה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל